X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elektroniczny sejf wygra z hakerami

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:00
Czy zdarzyło się wam zapomnieć hasło do poczty internetowej lub do konta bankowego? Może to nie zdarzyło się tylko raz? Jeśli zapisujecie swoje hasła w notesie lub w pamięci, to Mateusz Kulik sprawdził dla was inne rozwiązania.
Audio
  • Eksperci wypowiadają się na temat menadżera haseł (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Elektroniczny sejf wygra z hakerami
Foto: sxc.hu

Jednym z rozwiązań jest elektroniczny sejf - menadżer haseł. Działa on w sposób bardzo prosty. - Aby wejść w ten program, należy wpisać swoje główne hasło. Musi być naprawdę skomplikowane, ponieważ to będzie jedyne hasło, które będziemy musieli do końca życia pamiętać. Pozostałe będą zgromadzone w tym programie bez względu na to, czy będzie to program zainstalowany na komputerze, czy też będziemy korzystać z urządzeń mobilnych, które też posiadają tego typu aplikacje - tłumaczy Marcin Kubicki z magazynu T3.

Czytaj także: Komputery lubią niskie temperatury<<<

Większość z nas idzie na łatwiznę i do wielu kont używa tego samego hasła, czym ułatwia "pracę" hakerom. Na to też jest sposób!

- Menadżer haseł prosi nas najpierw o stworzenie hasła do samej aplikacji i podaje jak trudne ma ono być. Następnie wypełniamy formularze. Menadżer haseł potrafi się integrować z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi na rynku. Wchodzi na stronę na przykład naszego banku, pojawia się okienko i prosi o potwierdzenie naszej tożsamości hasłem do tego jednego menadżera - mówi Maciej Gajewski, Chip.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Czwarty wymiar".

bc,ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajne laboratorium Google

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 18:40
GoogleGlass, GoogleCar, a w przyszłości winda, która będzie dostarczać kosmonautom jedzenie na orbitę oraz talerz pilnujący naszej diety - takie wynalazki powstają w tajnym laboratorium Google X. Stoimy w przededniu technologicznej rewolucji czy jednak to dalej science fiction?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy: masz prawo do zapomnienia w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:00
W myśl nowych przepisów unijnych, możemy zażądać od koncernu Google, by niektóre materiały, dotyczące nas, zniknęły z sieci. Już pierwszego dnia funkcjonowania tego prawa usunięcia linków z wyszukiwarki zażądało od koncernu Google 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń