Elektroniczny sejf wygra z hakerami

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:00
Czy zdarzyło się wam zapomnieć hasło do poczty internetowej lub do konta bankowego? Może to nie zdarzyło się tylko raz? Jeśli zapisujecie swoje hasła w notesie lub w pamięci, to Mateusz Kulik sprawdził dla was inne rozwiązania.
Audio
  • Eksperci wypowiadają się na temat menadżera haseł (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Elektroniczny sejf wygra z hakerami
Foto: sxc.hu

Jednym z rozwiązań jest elektroniczny sejf - menadżer haseł. Działa on w sposób bardzo prosty. - Aby wejść w ten program, należy wpisać swoje główne hasło. Musi być naprawdę skomplikowane, ponieważ to będzie jedyne hasło, które będziemy musieli do końca życia pamiętać. Pozostałe będą zgromadzone w tym programie bez względu na to, czy będzie to program zainstalowany na komputerze, czy też będziemy korzystać z urządzeń mobilnych, które też posiadają tego typu aplikacje - tłumaczy Marcin Kubicki z magazynu T3.

Czytaj także: Komputery lubią niskie temperatury<<<

Większość z nas idzie na łatwiznę i do wielu kont używa tego samego hasła, czym ułatwia "pracę" hakerom. Na to też jest sposób!

- Menadżer haseł prosi nas najpierw o stworzenie hasła do samej aplikacji i podaje jak trudne ma ono być. Następnie wypełniamy formularze. Menadżer haseł potrafi się integrować z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi na rynku. Wchodzi na stronę na przykład naszego banku, pojawia się okienko i prosi o potwierdzenie naszej tożsamości hasłem do tego jednego menadżera - mówi Maciej Gajewski, Chip.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Czwarty wymiar".

bc,ac

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajne laboratorium Google

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 18:40
GoogleGlass, GoogleCar, a w przyszłości winda, która będzie dostarczać kosmonautom jedzenie na orbitę oraz talerz pilnujący naszej diety - takie wynalazki powstają w tajnym laboratorium Google X. Stoimy w przededniu technologicznej rewolucji czy jednak to dalej science fiction?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy: masz prawo do zapomnienia w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:00
W myśl nowych przepisów unijnych, możemy zażądać od koncernu Google, by niektóre materiały, dotyczące nas, zniknęły z sieci. Już pierwszego dnia funkcjonowania tego prawa usunięcia linków z wyszukiwarki zażądało od koncernu Google 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń