Transport na świecie - Bangkok

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 14:00
Bangkok to miasto w którym mieszka 15 milionów ludzi, na których nie ma mocnych. Wszystkie taksówki, autobusy, metra, tuk-tuki i łodzie nie są w stanie uporać się z takim tłumem.
Panorama Bangkoku
Panorama BangkokuFoto: wikimedia.commons/fot.DaveMWeber

Taksówki są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miejskiego krajobrazu Bangkoku. Zobaczymy je wszędzie, w wielu różnych kolorach. Okazuje się również, że są najtańsze na świecie! To pozwala ujechać naprawdę spory dystans za niewielkie pieniądze.

Czytaj także: Po albańskich drogach tylko wozem terenowym<<<

W "Czwartym Wymiarze" dowiecie się, ile kosztuje taksówka w Bangkoku i jakie są zasady jej przywołania. Na audycję zapraszamy w środę, 30 lipca, od godziny 16:00 do 19:00.

bc/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To nie jest samochód, to jest garbus

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:00
Przyszedł na świat w hitlerowskich Niemczech, a jego ojcem był Ferdynand Porsche. Mały Volkswagen Garbus ma znakomitą biografię, a jego pierwszy model do dzisiaj pozostaje najdłużej produkowanym i najlepiej sprzedającym się modelem samochodu w dziejach motoryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na włoskich drogach miej oczy szeroko otwarte

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 19:20
- Włosi są dobrymi kierowcami, a jazda w wielkich miastach nie jest tak chaotyczna jak w Moskwie albo Stambule. Trzeba jednak być bardzo uważnym - powiedział w Czwórce Szczepan Mroczek z "Top Gear".
rozwiń zwiń

Czytaj także

BMW 1 - auto dla indywidualistów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 16:31
Dziś testujemy typowe auto miejskie, czyli BMW serii 1. I niby jest typowe, ale zaznacza bardzo mocno indywidualizm właściciela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trabant - obiekt marzeń wielu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 18:30
Przez lata był obśmiewany, dziś wspominamy go z nostalgią. Gdy widzimy go na ulicy, na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Trabant - niezapomniana pamiątka motoryzacji rodem z NRD.
rozwiń zwiń