Okulary przeciwko mdłościom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 18:40
Choroba lokomocyjna to kłopotliwa przypadłość, która doskwiera co trzeciemu dorosłemu Polakowi. Jak sobie z nią skutecznie poradzić?
Audio
  • Młody Polak wynalazł okulary, które pomogą zwalczyć chorobę lokomocyjną (Czwórka/Czwarty wymiar)
Okulary przeciwko mdłościom
Foto: Glow Images/East News

Sposobów jest wiele - od farmakologicznych do tych "domowych". Siadamy obok kierowcy, uchylamy okno, w trakcie jazdy nie czytamy, nie patrzymy długo w jedną stronę. Słuchamy spokojnej muzyki, najlepiej w pozycji półleżącej i pozwalamy zabawiać się towarzyską konwersacją.

Albo korzystamy z okularów, które zapobiegają mdłościom. Wymyślił je młody polski wynalazca, Michał Wrzosek.

- Naukowcy odkryli, że światło stroboskopowe zmniejsza objawy choroby lokomocyjnej. Wykorzystałem ich wiedzę i w moich okularach wykorzystałem szkła z ciekłym kryształem. Dzięki temu one samoistnie "mrugają - wyjaśnia konstruktor. - To jest bardzo podobne urządzenie do okularów, które pozwalają oglądać filmy w 3D. Tyle, że zamiast rozrywki, dają pasażerowi ulgę.

(kul)

Czytaj także

Frania - babcia wszystkich pralek

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 09:00
Gdyby przeprowadzono konkurs na najbardziej znane i popularne urządzenie AGD, kojarzące się z latami PRL, pralka "Frania" miałaby ogromną szansę na zwycięstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubek powie ci, co pijesz

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 18:00
Kawa, herbata, cola - dla kubka Vessyl nie ma żadnych tajemnic. Twórca naczynia milczy jak zaklęty, więc może chodzi tutaj o magię?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkurzacz - ssący problem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:00
Po żarówkach urzędnicy z Brukseli robią porządek z odkurzaczami i zakazują produkcji tego typu sprzętów o mocy większej niż 1600 W. Czym zatem kierować się przy zakupie urządzenia do sprzątania?
rozwiń zwiń