Mikrofalówka jest dobra na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 09:50
Nie brakuje opinii, że kuchenka mikrofalowa to najważniejsze urządzenie dla każdego... studenta. Pomaga szybko przygotować przeróżne potrawy, nie wymaga intensywnego sprzątania. Czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze?
Audio
  • Kuchenka mikrofalowa przyda się w każdym domu (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Mikrofalówka jest dobra na wszystko
Foto: digi/sxc.hu/cc

Pierwsza niezwykle istotna kwestia to pojemność kuchenki - rozmiary urządzenia wahają się między 17 a 23 litrami. Te najmniejsze nie zmieszczą w całości nawet średniej wielkości pizzy. Z kolei pojemność 23 litrow umożliwia odgrzanie w jednym czasie zupy i kanapki - wyjaśnił Maciej Błaszczak z sieci "Saturn". Dodał, że większe kuchenki są przeznaczone do zabudowy i wymagają wiercenia otworów w ścianie.

Drugim istotnym kryterium przy zakupie kuchenki jest jej moc. Specjalista doradza, by wybrać najczęściej spotykaną i popularną opcję 750-800 wat.
Do kuchenki mikrofalowej nie możemy wkładać metalowych rzeczy, w związku z czym obrotowy talerz wykorzystywany jako podstawa odgrzewanej potrawy jest szklany. Łatwo go wyczyścić i utrzymywać tym samym porządek. - Większość kuchenek wykonana jest z powłoki ceramicznej, która ma dość niski współczynnik przyklejania brudu. Wyczyszczenie urządzenia od środka nie wymaga wiele czasu i pracy, wystarczy przejechać mokrą ściereczką i po sprawie.
PRZECZYTAJ: Tablety robią furorę. Jak wybrać właściwy?

Sporym atutem kuchenki mikrofalowej jest też niewielkie zużycie prądu w porównaniu z piekarnikiem. Dla oszczędnych osób to z pewnością ważna informacja. A ile trzeba wydać na przyzwoitej klasy urządzenie, które będzie nam służyło przez kilka lat? Czy korzystanie z mikrofalówki na pewno jest zdrowe? O tym dowiesz się z nagrania "Czwartego Wymiaru".
ac/kd

Czytaj także

CB radio - długość anteny ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 10:47
Wydawało się, że szczyt popularności CB radia, czyli pasma obywatelskiego, przypadł na lata 90. i z czasem będzie on odchodził od lamusa. Nic bardziej mylnego!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Berlińskie targi IFA bez sensacji

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 19:08
Na początku września w Berlinie odbyły się targi elektroniczne IFA 2014. Jest to jedno z największych regularnie się odbywających wydarzeń dla specjalistów i fanów branży, a o jego tegorocznej edycji opowiedział Marcin Kubicki z magazynu "T3".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stworzono ścieżki dla osób korzystających ze smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 11:00
Naukowcy w USA i w Chinach doszli do wniosku, że smartfony bywają naprawdę niebezpieczne. Przeprowadzili badania, z których wynika, że idąc i jednocześnie pisząc smsy, często potykamy się, bądź uderzamy w różne przedmioty. Dlatego powstały specjalne ścieżki dla smartfonowców.
rozwiń zwiń