Bagażniki samochodowe niezbędne podczas wakacyjnych wyjazdów

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 19:22
– Boks bagażowy jest np. idealny do rzeczy, które trudno spakować jest do walizki, np. traperów – zauważa ekspert.
Audio

Osoby wybierające się na wakacje samochodem, niezobowiązane są do przestrzegania żadnych limitów wagowych, tak jak jest to w przypadku lotów samochodem. Nie omijają ich jednak limity ilościowe. Co zrobić, gdy bagażnik jest pełen a trzeba jeszcze zapakować kilka walizek lub rower? Pomocne w tej sytuacji mogą być bagażniki samochodowe, których asortyment jest na prawdę bogaty.

Jak tłumaczy Grzegorz Szypuła z firmy Taurus, najpierw należy zakupić belki bazowe, do których później będzie można zamontować bagażnik, uchwyty rowerowe czy uchwyty kajakowe. – Wszystko w zależności od potrzeb. One stanowią niezbędną podstawę – tłumaczy.

Boks bagażowy, przydaje się i zimą i latem. Jest on idealny do rzeczy, które trudno spakować jest do walizki, np. traperów. – Lepiej jest zakupić boks dłuższy, który ma ok. metra osiemdziesięciu. Jest on o wiele bardziej uniwersalny niż boks krótszy o długości metra czterdziestu, do którego nart już nie włożymy – zauważą Grzegorz Szypuła.

Okazuje się, że rowery można przewozić na wiele różnych sposobów. – Zarówno na dachu samochodu - przymocowane za pomocą uchwytów umocowanych do belek bazowych, o których wcześniej wspomniałem, jak też przymocowane do tylniej klapy i na haku – wyjaśnia ekspert.

Jak przekonuje Grzegorz Szypuła, na polskie drogi najodpowiedniejsze są uchwyty mocowane do haka.

Należy pamiętać jednak, że z jakimkolwiek bagażnikiem czy uchwytami trzeba jeździć bardziej ostrożnie. – Konstrukcyjnie jest to tak rozwiązane, że nie powoduje niebezpieczeństwa – zaznacza. – Ogólnie są one bezpieczne, lecz trzeba pamiętać o nierozwijaniu zbyt dużych szybkości – dodaje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bagażnikach i różnych uchwytach, a także poznać funkcje ciekawych akcesoriów samochodowych, jak np. podkładka antypoślizgowa czy Janosik, wysłuchaj całości rozmowy w audycji "Czwarty Wymiar".

ap

Zobacz więcej na temat: boks firma narty rower
Czytaj także

Jak dowieźć narty na stok

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 17:03
Najlepszym rozwiązaniem dla zmotoryzowanych amatorów białego szaleństwa jest bagażnik dachowy – ocenia gość Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak spakować się na wakacyjny wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 16:00
Ile wziąć par butów, ile spodni? Czy zabrać ze sobą kalosze albo ręcznik? Czego nie można zapomnieć, a co jest zbędne? Odpowiedzi m.in. na te pytania udzielała w Czwórce Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy ruszamy w drogę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 10:00
O czym pamiętać wybierając się w podróż? Jak spakować samochód lub plecak? I co jeść? Odpowiedź w Czwórce.
rozwiń zwiń