Jak dowieźć narty na stok

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 17:03
Najlepszym rozwiązaniem dla zmotoryzowanych amatorów białego szaleństwa jest bagażnik dachowy – ocenia gość Czwórki.
Audio

Każdy, kto planuje wyjazd w góry własnym samochodem, zastanawia się, w jaki sposób przewieźć sprzęt sportowy. Narty czy deska snowboardowa mają dość spore gabaryty, tak więc i dylemat związany z ich transportem jest niemały. – Najlepszym rozwiązaniem "sprzętowego problemu” jest zakup zewnętrznego bagażnika montowanego na dachu –  radzi Katarzyna Frendl z portalu motocaina.pl.

Składane tylne siedzenia lub specjalne otwory w oparciu tylnej kanapy umożliwiają przewożenie długich i wąskich przedmiotów – na przykład nart – wewnątrz samochodu. To z pozoru wygodne rozwiązanie ma jednak wady. Ogranicza swobodę ruchów w kabinie, a w razie wypadku może narazić pasażerów na urazy. – W sytuacji gwałtownego hamowania taki sprzęt może wyrządzić komuś krzywdę – zauważa Katarzyna Frendl.

Gość „Pod lupą” doradza zakup zewnętrznego bagażnika montowanego na dachu auta. Umieszczone w nim narty czy deska snowboardowa nie zabierają cennej przestrzeni we wnętrzu samochodu, można więc z powodzeniem wybrać się na narty nawet w piątkę. Wadą zewnętrznych bagażników jest fakt, że zwiększając opór aerodynamiczny naszego auta i mogą sprawić, że na trasie zużyje ono więcej paliwa.

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Katarzyną Frendl. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Czytaj także

Ciepłe nie znaczy bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 17:23
Gruba kurtka, futerkowa czapka, wełniane rękawiczki czy buty na obcasie – m. in. te części zimowej garderoby mogą istotnie zmniejszyć bezpieczeństwo kierowcy – podkreśla Katarzyna Frendl z portalu motocaiana.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Motoryzacyjny wypas

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 11:32
Otwieranie auta kartą zbliżeniową, czujniki wykrywające zmęczenie kierowcy czy też system automatycznego parkowania – o rozwiązaniach ułatwiających życie kierowcom mówiła w Czwórce Katarzyna Frendl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Można szybciej, ale z głową

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 11:21
Od 31 grudnia 2010 roku kierowcy mogą szybciej jeździć po polskich drogach. Według nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym limity prędkości zostały zwiększone o 10 km/h.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katalog grzechów polskich kierowców

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 16:52
Wyprzedzanie na trzeciego, jazda po pijaku i brawura – to, zdaniem dziennikarki motoryzacyjnej Katarzyny Frendl, typowe grzechy polskich kierowców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O mokrych sprawach na sucho

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 11:51
Wykłady, warsztaty, pokazy filmów i spotkanie z rekordzistą Polski w nurkowaniu głębinowym znalazły się w programie Targów Nurkowych "Podwodna Przygoda". Czwórka poleca!
rozwiń zwiń