Poznaj przepis na idealną wizytówkę

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 17:50
- Warto zrobić sobie wizytówkę, by być rozpoznawalnym w sieci, odróżnić się od innych i zrealizować cel, który sobie postawimy – mówi Janusz Wierzbicki, niezależny ekspert edukacyjny.
Audio

Wizytówka w sieci to krótka informacja, którą publikujemy w internecie, żeby się nią pochwalić. Cele są różnorodne – to może być promowanie własnej osoby, poszukiwanie pracy, drugiej połówki, czy pozyskiwanie nowych współpracowników. - Odrębna strona internetowa jest wygodniejsza w obsłudze, zdecydowanie łatwiej utrzymać aktualne informacje o sobie w jednym miejscu niż w wielu - podkreśla zalety wizytówek Janusz Wierzbicki. A gdy ktoś ma rozbudowane portfolio i życiorys zawodowy łatwiej mu na takiej stronie wyeksponować największe osiągnięcia i zalety.

- Warto się zastanowić, co publikujemy. Jeżeli publikujemy zdjęcia, unikajmy takich, które mogą nas zidentyfikować: nasze mieszkanie, terminy urlopu - wylicza nasz ekspert sposoby na zachowanie bezpieczeństwa wizytówki w sieci. Przepis na idealną wizytówkę to zdaniem gościa Czwórki: prosta strona, wyjątkowa treść, dobrze jest być też w jakiś sposób oryginalnym, ale nie zapominać przy tym o grupie, do której kierujemy naszą wizytówkę.

O programach, które pomogą nam zrobić efektowną wizytówkę w sieci oraz ile to kosztuje, dowiesz się więcej słuchając całej rozmowy w "Czwartym wymiarze" - 27 stycznia 2012.

(ed)Zobacz więcej na temat: internet mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak stworzyć dobrą, przejrzystą i… działającą stronę internetową?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 18:49
To, że stronę internetową warto mieć, jest oczywiste. – To najlepszy sposów, by pokazać się w Internecie – mówi Rafal Madycki z frmy Microsoft. - Dziś dostępne są na rynku sposoby na to, by nawet laik był w stanie stworzyć swój własny zakątek w sieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko pracodawcy prześwietlają kandydatów do pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 17:12
Kandydaci także szukają informacji o pracodawcach - w biuletynach informacyjnych firm, wśród znajomych, w internecie, na portalach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strona internetowa dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 18:48
Zbudowanie dobrej strony internetowej często wydaje się dużym przedsięwzięciem i wyzwaniem. Nawet najbardziej skomplikowane technologie można jednak łatwo okiełznać z pomocą dobrych narzędzi.
rozwiń zwiń