"Vasco da Gama"– nie na pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 20:20
- Trochę się przeraziłem gdy zobaczyłem instrukcję do tej gry, ma ona 12 stron! – mówił Kuba Marcinowicz, który wspólnie z Patrycjuszem Tomaszewskim omówił planszówkę inspirowaną przygodami portugalskiego podróżnika.
Audio

"Vasco da Gama" to gra, która opowiada o portugalskich odkryciach, które miały miejsce w XV wieku. Gracze wcielają się w rolę bogatych kupców, którzy pod patronatem Vasco da Gama, poszukują najlepszego szlaku handlowego do Indii. Ich droga wiedzie poprzez wybrzeża Afryki aż do portu Kalikut.

W grę może grać maksymalnie do czterech graczy, zaś jedna rozgrywka zajmuje od godziny do dwóch. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa, które otrzymujemy dokując do odpowiednich portów, naszymi statkami. Jednak by wypłynąć na otwarte wody musimy przygotować się do żeglugi. Gra wydaje się skrupulatnie pokazywać historyczne przygody Vasco da Gamy, czy jednak można nauczyć się z niej historii?

– Wszystko jest osnute wokół postaci Portugalczyka, ale z drugiej strony nie wierzmy, że błyśniemy później wiedzą historyczną, gdyż jest to temat, który na mechanikę gry został nałożony dosyć abstrakcyjnie i nie intuicyjnie – mówił Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.

/

Z kolei Marek Przepiórka z wydawnictwa Hobbity w audycji zwracał uwagę na wysoki stopień skomplikowania rozgrywki:

- Do gry możemy spokojnie zasiąść w gronie rodzinnym, ale nie powinna to być pierwsza gra, po którą sięgniemy, gdyż nie jest aż tak prosta. Nie jest to tytuł skierowany do graczy niedzielnych, aczkolwiek i dziesięciolatek jest w stanie zrozumieć jej zasady, ponieważ są bardzo proste i przystępnie napisane - oceniał Przepiórka.

Więcej na temat gry "Vasco da Gama" dowiesz się oglądając wideo z audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Testowanie "SSX" – ta gra pędzi jak szalona

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 19:33
W grach snowboardowych najważniejsze jest sterowanie. I w tej grze, zdaniem naszego eksperta - pod tym względem jest bardzo dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"City Tycoon" – zbuduj swoje planszowe miasto!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 21:00
– To jest gra, która wymaga skupienia. Dla osób, które nie mają z planszówkami wiele wspólnego może stanowić pewne wyzwanie – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hazard tkwi w nas

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 10:41
Pociąga nas możliwość zdobycia dużych pieniędzy. Wierzymy, że może w końcu też do nas uśmiechnie się szczęście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lego Piraci z Karaibów" – przygoda dla dwojga

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 20:05
W czwórkowej "Zagrywce" tym razem testowaliśmy grę opartą na przygodach filmowego pirata Jacka Sparrowa.
rozwiń zwiń