Test gry: "Trivial Pursuit. Załóż się" – trochę jak krzyżówka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 21:30
- Fajna gra, która nas tak wciągnęła, że o mały włos, a byśmy się spóźnili na program – recenzował Kuba Marcinowicz, który wspólnie z Kamilem Jasieńskim omówił planszówkę sprawdzającą wiedzę z życia... Angeliny Jolie.
Audio

Gra "Trivial Pursuit" istnieje na rynku już od kilku lat. W swym podstawowym założeniu polega na odpowiadaniu na wylosowane pytania. W najnowszej odsłonie rozgrywki doszedł jeszcze element hazardowy, bowiem inni gracze mogą obstawiać, czy ich współzawodnik wykaże się odpowiednią wiedzą.

- Gra jest spokojna, nie ma powodów do krzyków i kłótni. Albo znamy odpowiedź na pytanie, albo nie. Gra sprawdza naszą wiedzę krzyżówkową, czyli ogólną wiedzę o świecie od telewizji po sztukę – mówił w audycji "Czwarty wymiar" Krzysiek Bukowski z wydawnictwa Hasbro.

W zestawie oprócz planszy, pionków i żetonów mamy 100 kart. 6 pytań na każdej. Przykładowe brzmi: Jakiej nocy, według polskiej tradycji, panny rzucają wianki do rzeki? Wśród pytań znajdziemy również te mniej tradycyjne, jak chociażby zagadnienia związane z Angeliną Jolie.

Więcej na temat gry dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/

bch

Czytaj także

"City Tycoon" – zbuduj swoje planszowe miasto!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 21:00
– To jest gra, która wymaga skupienia. Dla osób, które nie mają z planszówkami wiele wspólnego może stanowić pewne wyzwanie – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwyczajna - niezwyczajna kostka do gry (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 10:50
Nazywa się DICE+ i została tak pomyślana, by połączyć wirtualną rzeczywistość ze światem tradycyjnej rozrywki. Pomysłodawcy pierwszej na świecie kostki do planszówek elektronicznych byli gośćmi "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakazana Wyspa" - zdążyć przed wodą

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 14:47
Ta planszówka jest nietypowa, bo polega na współpracy graczy. Wspólny wysiłek skupia się zabraniu z pewnej wyspy skarbów zanim wszystko zaleje woda.
rozwiń zwiń