Tablet i laptop w jednym

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 20:00
Cechy obu tych urządzeń łączy ultrabook czyli komputer przenośny najnowszej generacji. O szczegółach można było się dowiedzieć z audycji "Czwarty wymiar".
Audio

Ultrabook z jednej strony jest wydajny jak pełnowymiarowy laptop, a z drugiej wielkością przypomina tablet. - Modele do 14 cali nie mogą być grubsze niż 18 mm, a te większe mogą mieć maksymalnie 2 centymetry grubości. Muszą się bardzo szybko uruchamiać - poniżej 7 sekund, posiadać procesor Intela z serii Core oraz baterię, ktora wytrzyma minimum 5 godzin - mówił w Czwórce Juliusz Kornaszewski z firmy Intel, która produkuje ultrabooki.

Nowa kategoria komputerów przenośnych pojawiła się w sklepach pod koniec zeszłego roku. Producent ultrabooków wiąże z nimi wielkie nadzieje. Tylko do końca tego roku na rynku pojawi się 75 nowych modeli.

- Pojawią się utrabooki wyposażone w dotykowe ekrany. Do tego dojdą różne czujniki żyroskopowe, GPS, będzie można korzystać z interfejsu rozpoznawania położenia tego komputera. W przyszłości pojawi się również rozwiązanie, dzięki któremu będzie można bezpiecznie płacić za transakcje internetowe zbliżając kartę płatniczą do ultrabooka - wyliczał gość Piotra Firana.

Więcej o utrabookach w nagraniu audycji.

pg

Czytaj także

W sieci czai się niejedno licho

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 18:34
Rosnąca popularność internetu jest wprost proporcjonalna do coraz większej liczby oszustów, który próbują wykorzystać ludzką naiwność. Jak się przed nimi bronić – radził gość "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet bez bariery wiekowej

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 20:08
W Europie wystartował Tydzień z internetem 2012. Po raz drugi akcja organizowana jest również w Polsce, a jej adresatami są osoby powyżej 50. roku życia. O szczegółach można się było dowiedzieć z audycji "Czwarty wymiar".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwyczajna - niezwyczajna kostka do gry (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 10:50
Nazywa się DICE+ i została tak pomyślana, by połączyć wirtualną rzeczywistość ze światem tradycyjnej rozrywki. Pomysłodawcy pierwszej na świecie kostki do planszówek elektronicznych byli gośćmi "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń