"Nieprawda, że dziewczyny grają mniej od chłopaków"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 18:00
Jakie gry preferują panowie, a jakie reprezentantki płci pięknej opowiadał w Czwórce Piotr Zimolzak z firmy badawczej, która przygotowała raport dotyczący rynku gier w Polsce.
Audio
  • Piotr Zimolzak o raporcie na temat polskiego rynku gier komputerowych
Polskie firmy stawiają na gry komputerowe
Polskie firmy stawiają na gry komputeroweFoto: Glow Images/East News

- Trudno mówic o jednolitym obrazie polskiego gracza, z naszych badań okazało się bowiem, że grają zarówno mężczyźni jak i kobiety, osoby młode jak i w średnim wieku, w tych warunkach skupiliśmy się na typologii - mówił w "Czwartym wymiarze" Piotr Zimolzak. W badaniu zostały wyróżnione takie typy graczy jak: "Heavy gamer" - czyli osoba grająca bardzo często, "fani rywalizacji", którzy preferują gry sportowe, "osoby wszechstronne", które grają we wszystko, "niedzielni gracze" i typ "niedzielnych edkuatorek", czyli kobiet, które próbuja kształcić swoje dzieci w oparciu o gry.

- Najwięcej grają osoby poniżej 24 roku życia, którzy nie ukończyli szkoły średniej. Osoby w tym wieku częściej sięgają po gry społecznościowe, starszy gracz jest raczej indywidualistą, gdyż wyrósł w świecie gdzie nie było takich możliwości - tłumaczył gość "Stacji kultura".

Pod względem płci, z badania wynika, że kobiety preferują gry logiczne, zaś mężczyźni mają szersze pole zainteresowań. Mniej przyjemną konkluzją wynikającą z raportu, zwłaszcza dla polskich producentów gier, jest niska świadomość graczy na temat gier powstających w Polsce. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

/

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka POLSKA firma dzieci

Czytaj także

W Polsce schowano już 5 tysięcy skrzyneczek z fantami

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 08:00
Ta gra, to połączenie marszu na orientacje, zabawy w poszukiwacza skarbów i alternatywnej turystyki. W Czwórce opowiedzieliśmy o atrakcjach geocachingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować samochód do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:21
To wbrew pozorom wcale nie jest błahy problem. Nawet opony zimowe w Polsce zmienia się dużo później niż na całym świecie. Zdaniem gościa Czwórki, czekanie na śnieg, to duży błąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekoskutery zawładną miastem?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:52
Producenci prześcigają się w tworzeniu hybrydowych silników, elektrycznych samochodów. Przyszedł czas na skutery! Przesiadamy się więc na tańsze w użytkowaniu jednoślady. Tylko czy naprawdę można na nich zaoszczędzić?
rozwiń zwiń