Budziki-hantle, budziki-bomby? Wielki test budzików

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 19:23
Aplikacje w telefonie, budzik uciekający, albo budzik-bomba? W "Czwartym wymiarze" testujemy budziki. Sprawdziliśmy, które z nich są "zabójczo" skuteczne, a które w ogóle nas nie budzą.
Audio
  • Aplikacje w telefonie, budzik uciekający, budzik-hantla, czy budzik-bomba? Wielki test budzików (Czwórka/Czwarty wymiar)
Nie wszystkie budziki da się tak po prostu zabić młotkiem
Nie wszystkie budziki da się tak po prostu "zabić" młotkiemFoto: Glow Images/East News

- Wstawanie szczególnie w godzinach bardzo porannych jest problemem dla wielu ludzi - mówi Igor Ivon z portalu takapaka.pl. - Zdecydowana większość z nas przerzuciła się z klasycznych budzików na używanie komórek, ale niektórzy nie są w stanie wstać nawet przy najgłośniejszym, najbardziej irytującym alarmie.

Dlatego warto wypróbować różne rodzaje budzików. Budziki-bomby wyglądają jak prawdziwe detonatory. - Głośnik w takim budziku jest naprawdę spory - opowiada Iwon. - Dlatego sprzęt ten nadaje ok. 120 decybeli. To naprawdę dużo, bo startujący samolot generuje ich ok. 140. Dodatkowo do dyspozycji mamy bardzo przydatne wibracje.

Zdaniem naszego testera dźwięku budzika-bomby nie da się znieść. - Jest piskliwy i bardzo wysoki. Jeśli szybko się go nie wyłączy, naprawdę będą nas bolały uszy - mówi reporter Czwórki. - Poza tym wibrujący budzik możemy włożyć pod poduszkę, co dodatkowo spotęguje efekt natychmiastowego budzenia. Mrowienie w głowie też daje dużego kopa.

A jak budzą budziki-hantle, albo uciekające budziki? Dowiecie się, słuchając nagrania testu budzików z "Czwartego wymiaru". Zapraszamy!

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka technologie zdrowie
Czytaj także

Sprzęt wytrzyma dwa lata? Potem kupisz nowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 13:18
W piątek sprawdzimy, jak długi jest żywot nowotechnologicznych sprzętów. I... dlaczego taki krótki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nadużywanie nowych technologii powoduje zmiany w mózgu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 19:25
Już co trzeci polski nastolatek zaniedbuje życie rodzinne i obowiązki na rzecz internetu. Specjaliści alarmują - coraz więcej młodych ludzi uzależnia się od nowych technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie nastolatki są uzależnione od komputera i wirtualnego świata

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:08
Ponad 80 proc. nastolatków codziennie korzysta z internetu dla przyjemności. Prawie jedna trzecia bez powodzenia próbuje ograniczyć czas spędzany w sieci.
rozwiń zwiń