Rok 2013 w nowych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 16:41
Szybki rozwój smartfonów i tabletów zdominował mijający rok w branży IT. Urządzenia mobilne zyskały m. in. lepsze wyświetlacze oraz szybsze procesory i są gotowe na kolejne rewolucje. Ale nie tylko one znalazły się w centrum zainteresowania technologicznych gadżeciarzy. Co jeszcze?
Audio
  • Redaktor naczelny magazynu T3, Marcin Kubicki podsumowuje rok 2013 w branży IT (Czwórka/Czwarty wymiar)
Rok 2013 w nowych technologiach
Foto: Glow Images/East News

- W tym roku było niewiele produktów rewolucyjnych, czyli takich, które swoją funkcjonalnością wyznaczyłyby zupełnie nowy poziom - twierdzi Marcin Kubicki z magazynu T3. - Jednak, jako że przez najbliższe lata trendy w tej dziedzinie będą wyznaczać urządzenia typu smartwatch, dlatego to właśnie je uznałbym za najistotniejszy gadżet mijającego roku.

"Inteligentny zegarek" pełni wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego, dodatkowo posiada też niektóre funkcje smartfonu. Do urządzeń tego typu należą np. MOTOACTV Motoroli, MN2 Sony lub Pebble E-Paper Watch firmy Pebble Technology. W styczniu 2014 roku odbędzie się premiera smartwatcha firmy LG.

- Tematem dominującym w świecie nowych technologii były też premiery nowych modeli konsol do gier - mówi gość "Czwartego wymiaru". - I tak jesienią doczekaliśmy się nowej odsłony PlayStation, tym razem 4, oraz Xbox One.

W Polsce PS4 zostały wyprzedane na pniu, a gracze stali w długich kolejkach, by je zdobyć.

Rok 2013 przyniósł także premiery Galaxy S4 oraz Google Glass. - Zabawne jest to, że większość z nas tego produktu nie widziała na własne oczy, a mimo to wzbudza on takie emocje. To na pewno jest coś bardzo innowacyjnego, o czym usłyszymy w przyszłości - kończy rozmówca Kuby Marcinowicza.

(kul)

Czytaj także

Wylewanie złych emocji w sieci jest jak gaszenie pożaru benzyną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 17:45
Naukowcy już dawno udowodnili, że internet uwydatnia agresję bardziej niż cokolwiek innego. Teraz postanowili sprawdzić czy gniewne posty rozładowują czy raczej potęgują złość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PlayStation 4 - wszystko dla gracza

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:40
Pod osłoną nocy odbyła się polska premiera PlayStation 4. Przy blasku księżyca gracze weszli w erę ósmej generacji konsol.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchanie muzyki w sieci ma swoje dobre strony

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 18:20
Dzięki serwisom oferującym strumieniowe przesyłanie muzyki, m.in. Spotify, Deezer, albo Wimp, można słuchać ulubionych hitów bez konieczności kupowania płyt. – Tych serwisów jest coraz więcej, to dobry sposób na zarabianie pieniędzy – mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń