Słuchanie muzyki w sieci ma swoje dobre strony

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 18:20
Dzięki serwisom oferującym strumieniowe przesyłanie muzyki, m.in. Spotify, Deezer, albo Wimp, można słuchać ulubionych hitów bez konieczności kupowania płyt. – Tych serwisów jest coraz więcej, to dobry sposób na zarabianie pieniędzy – mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
Audio
  • O tym, czy warto korzystać z takich serwisów jak Spotify, Deezer, albo Wimp, mówi Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3 (Czwórka/Czwarty wymiar)
Słuchanie muzyki w sieci ma swoje dobre strony
Foto: Glow Images/East News

- W sieci, m.in. w serwisie Youtube, pojawia się mnóstwo muzyki nie w wersji wideo, ale audio – tłumaczy Kubicki. - Początkowo pliki te publikowali nielegalnie sami słuchacze, ale po jakimś czasie zaczęli to robić nawet ludzie z wytwórni płytowych. Szybko okazało się, że to dobry, alternatywny sposób na zarobek. Dzięki temu dostajemy dostęp do milionów płyt i możemy cieszyć się muzyką za bardzo niewielkie pieniądze, albo nawet za darmo.

Mechanizm działania takich serwisów jest prosty. - Zakładamy konto, podając podstawowe informacje o sobie i dostajemy dostęp do - w przypadku Spotify - 25 mln utworów - tłumaczy Kubicki. - Wybieramy album, piosenkę, słuchamy, i to działa. Serwisy te zarabiają w ten sposób, że albo płacimy za usługę, albo w czasie słuchania wyświetlają nam się reklamy. Jeśli zapłacimy, możemy także na przykład ściągać pliki na urządzenia mobilne i korzystać z serwisu offline.

Zdaniem Kubickiego warto korzystać z takich serwisów. - Znajdziemy tam bowiem mnóstwo muzyki, i to nie tylko tej, której słuchać możemy w radiu, ale także bardziej niszowej - mówi gość "Czwartego wymiaru". - Poza tym jest to jeden ze sposobów wspierania artystów, których twórczość lubimy.

(kd)

Czytaj także

Pochylone głowy - pokolenie znad smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 12:00
Technologie zmieniają nasze życie. Wnoszą wiele dobrego, ale też psują kontakty międzyludzkie. Zostaje pytanie czy to wina nowoczesnych wynalazków, czy nas samych, ich użytkowników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Boomboxa do iPoda - historia odtwarzaczy muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:18
W nowym cyklu "Czwartego Wymiaru" pod hasłem "Odkrycia i Wynalazki" będziemy sprawdzać, jak wyglądały i jak działały przedmioty, które były prekursorami dzisiejszych rozwiązań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
rozwiń zwiń