X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pracownia Kapuścińskiego - tajemnice warsztatu mistrza

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 12:40
Pozostawił po sobie ponad 30 książek i na stałe wpisał się w historię polskiej literatury oraz dziennikarstwa. Teraz wspomnienie o słynnym reportażyście, pisarzu i znawcy Afryki powraca w filmie "Ryszard Kapuściński wyjechał...".
Audio
  • Rozmowa z Markiem Millerem, twórcą filmu "Ryszard Kapuściński wyjechał" (Czwórka/Stacja Kultura)
Warszawa, 1976 rok. Ryszard Kapuściński, dziennikarz, publicysta, autor reportaży, korespondent Polskiej Agencji Prasowej podczas spaceru na Starym Mieście.
Warszawa, 1976 rok. Ryszard Kapuściński, dziennikarz, publicysta, autor reportaży, korespondent Polskiej Agencji Prasowej podczas spaceru na Starym Mieście.Foto: PAP/Ireneusz Radkiewicz

- Kapuściński miał ogromną samoświadomość warsztatową. Konsekwentnie, przez wiele lat, zajmował się reportażem i osiągnął w tej dziedzinie mistrzostwo świata - opowiada pomysłodawca filmu, Marek Miller. - Kiedy bywałem w jego pracowni, to czułem się jak w szafie z osobliwościami.

Po śmierci pisarza to miejsce nie zostało zmienione w ani jednym calu. W dokumencie Millera oprowadza po żona twórcy, Alicja Kapuścińska.

- O tym niezwykłym pokoju na poddaszu pisali już Mariusz Szczygieł i Teresa Torańska, ale nikt go jak dotąd nie pokazał - mówi Miller. - Ja znalazłem najlepszego przewodnika. Ala Kapuścińska zna każdą tajemnice tej pracowni i wie wszystko o jej właścicielu. Wybór bohaterki filmu był więc oczywisty.

Film "Ryszard Kapuściński wyjechał..." przynosi odpowiedź nie tylko na pytanie dlaczego słynny reportażysta nie lubił psów, ale także m. in. jakie miał kulinarne upodobania. Dokument według scenariusza i pomysłu Marka Millera zrealizował Michał Bukojemski, a film wyprodukowała Fundacja Laboratorium Reportażu. Partnerami projektu są: Biblioteka Narodowa i Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Poczobut: Białoruś to państwo jednego aktora

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 10:45
Dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi, Andrzej Poczobut, w swojej najnowszej książce "System Białoruś" pokazuje życie w kraju za murem oraz ludzi, którzy trwają w chorym systemie i cierpliwie czekają na zmianę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sekielski: jestem uzależniony… od pisania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 12:39
Choć na rynku ukazała się właśnie druga już powieść Tomasza Sekielskiego, znany dziennikarz wciąż skromnie mówi o sobie "jestem dopiero debiutantem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lady Pank. Biografia nieautoryzowana". Wyjątkowa historia wyjątkowej grupy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 17:05
Michał Grzesiek, autor książki pt. "Lady Pank. Biografia nieautoryzowana" przyznaje, że nie ma jednaj, ulubionej piosenki tej formacji. - Nie da się wskazać jednego utworu. Chyba miałbym problem nawet z ulubioną płytą... - śmieje się pisarz.
rozwiń zwiń