Sziget Festival - każdy znajdzie coś dla siebie!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 13:24
Na węgierskim festiwalu, który jest jednym z największych na świecie, można usłyszeć wszystkie rodzaje muzyki - powiedział dziennikarz Czwórki, Hubert Augustyniak.
Audio
  • Hubert Augustyniak: na Sziget Festiwalu pojawią się dwa polskie zespoły (Czwórka/Stacja kultura)
Sziget Festival w Budapeszcie
Sziget Festival w BudapeszcieFoto: Sziget Festival Official/Balázs Mohai

- Festiwal rozpoczął z hukiem zespół Leningrad. Potem był dość ciekawy zespół 1975, który zagrał prężnie i energicznie, a wszystko zakończyli Blink - 182. Mogło się wydawać, że to zapomniane dinozaury, ale dali radę. We wtorek Queens of the Stone Age zmietli wszystko i wszystkich. Potem Deadmau5 poniósł publiczność, podobnie jak Skrillex, ale nie wytrzymaliśmy i udaliśmy się na występ Ballake Sissoko - przyznał w "Stacji Kultura".

W tym roku na festiwalu nasz kraj reprezentują dwa zespoły. - Grali już w wtorek Kumka Olik, którzy zostali ciepło przyjęci. W piątek będzie można zobaczyć na scenie Fismoll. Z roku na rok jest coraz więcej Polaków. W zeszłym roku nasz kraj reprezentowała Kapela ze Wsi Warszawa i R.U.T.A - powiedział Augustyniak.

Wśród gwiazd, które jeszcze pojawią się na festiwalowej scenie będą The Prodigy, La Roux, a także Korn, Lili Allen czy Outkast.

PRZECZYTAJ TEŻ: Open'er - mamy świetną publiczność i artystów!

Jeśli po tygodniu imprezowania wciąż będzie wam jednak mało, to z karnetem Sziget możecie pojechać na kolejnym festiwal B.my. Lake, który rozpoczyna się 18 sierpnia. - To jest takie polskie Audioriver. Przez 5 dni tylko i wyłącznie muzyka elektroniczna - powiedział Augustyniak.

Na relację Huberta Augustyniaka zapraszamy także w Czwórkowych serwisach informacyjnych i "EX Magazine" w najbliższą sobotę, 16 sierpnia.

to, ac

Czytaj także

Jacka Kleyffa muzyka do ruchu i słuchu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 18:00
Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk. Do tego poeta, aktor i malarz. W "Folk Offie" Jacek Kleyff opowiada o narodzinach i początkach tej muzyki w Polsce oraz o swojej książce "Rozmowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostróda Reggae Festiwal 2014 - Green Stage rośnie w siłę

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 16:16
Oto specjalny prezent wszystkim uczestnikom festiwalu - powiększa się program naszej głównej sceny sound systemowej Green Stage. Zagrają m.in. Respecta Kru, Singledread i Deadly Hunt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cieszanów Rock Festiwal - podkarpacki Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 06:00
- Luxtorpeda nakręci u nas teledysk, na scenie pojawią się m.in. GBH, Agnostic Front, Lao Che i Acid Drinkers - opowiada Artur Tylmanowski. - W tej części kraju niewiele się dzieję jeśli chodzi o rocka, dlatego cieszymy się, że Cieszanów Rock Festiwal z roku na rok rośnie w siłę.
rozwiń zwiń