Michał Żurawski: "Miasto 44" ma hollywoodzki rozmach

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 17:14
Można już na własne oczy przekonać się, jak prezentuje się najdroższa pozycja w historii polskiego kina. "Miasto 44" na długo przed premierą wywołało mnóstwo kontrowersji. - Miałem poczucie uczestniczenia w czymś wyjątkowym, co na zawsze zapisie się w historii naszego filmu - przyznał w Czwórce aktor Michał Żurawski.
Audio
  • "Miasto 44" jeszcze przed premierą wywołało mnóstwo kontrowersji (Czwórka/Stacja Kultura)
Michał Żurawski początkowo nie był przewidziany w obsadzie Miasta 44
Michał Żurawski początkowo nie był przewidziany w obsadzie "Miasta 44"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Żurawski w filmie "Miasto 44" wcielił się w postać Czarnego. O swojej roli opowiedział w "Stacji Kultura". - Gram takiego... taliba. Tak, właśnie tak mi to przedstawił Janek Komasa. Jestem odpowiednikiem taliba w warszawskiej rzeczywistości 1944 roku. Człowieka, który walczy do samego końca - sprecyzował aktor. Co ciekawe, początkowo to nie on był przewidziany do tej roli, lecz Michał Czarnecki. - Coś mu jednak ostatecznie wypadło, nie mógł dokończyć pracy i poproszono mnie o to. Czasem w kinie dzieją się i takie rzeczy - wyjaśnił Żurawski.
ZOBACZ: Realizacja dźwięku do "Miasto 44" była żmudna i skomplikowana

Obsada hitowej produkcji składa się w większości z bardzo młodych osób. 35-letni Żurawski na ich tle jest jednym z... najstarszych. - Uświadomili to w pełni dopiero dziennikarze podczas oficjalnej premiery na Stadionie Narodowym. I wtedy to do mnie dotarło, po raz pierwszy w swojej karierze miałem taką sytuację. Atmosfera na planie była na tyle doskonała, że czułem się jak osiemnastolatek - zamknął ten wątek aktor.
PRZECZYTAJ TEŻ: Jan Komasa nie boi się kontrowersji

"Miasto 44" to najdroższa produkcja w historii polskiej kinematografii. Oczekiwania związane z filmem są ogromne. A czy ludzie występujący w nim mieli podczas pracy poczucie uczestniczenia w czymś wyjątkowym, rodzimej namiastce Hollywood? - Tak, mieliśmy, zdecydowanie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Co chwila byliśmy czymś pozytywnie zaskakiwani. Dobrze by było zawsze mieć takie warunki do pracy - spuentował Żurawski.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z aktorem ze "Stacji Kultura".
ac/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pazura, Karolak, Bosak - polskie gwiazdy w Bollywood

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 12:10
Bollywood to potoczna nazwa indyjskiego przemysłu filmowego. Charakteryzuje go magia barw, muzyki i tańca. Indyjscy aktorzy, którzy przebili się w tym światku, są traktowani jak bogowie. Najnowsza superprodukcja Karana Anshumana "Bangistan" będzie kręcona w Krakowie. Zagrają w niej nasze polskie gwiazdy ekranu - Cezary Pazura i Tomasz Karolak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Topa i Grochowska w dramacie rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 06:00
W przyszłym roku do kin trafi film Dariusza Gajewskiego "Obce Niebo". Thriller psychologiczny rozgrywał się będzie w Szwecji, a w głównych rolach wystąpią Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska. Czwórka zameldowała się na planie produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Himilsbach - artysta wielowymiarowy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 15:00
Trwa 6. Festiwal Himilsbacha. Impreza odbywa się w Mińsku Mazowieckim - mieście, w którym artysta urodził się i mieszkał przez całe dzieciństwo. Himilsbach z zawodu był kamieniarzem, jednak został zapamiętany jako wybitny aktor, pisarz i scenarzysta.
rozwiń zwiń