Topa i Grochowska w dramacie rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 06:00
W przyszłym roku do kin trafi film Dariusza Gajewskiego "Obce Niebo". Thriller psychologiczny rozgrywał się będzie w Szwecji, a w głównych rolach wystąpią Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska. Czwórka zameldowała się na planie produkcji.
Audio
  • Film "Obce Niebo" w reżyserii Dariusza Gajewskiego trafi do kin w 2015 roku (Czwórka/Stacja Kultura)
Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska zagrają główne role w filmie Obce Niebo
Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska zagrają główne role w filmie "Obce Niebo"Foto: Robert Jaworski / materiały dystrybutora

Film "Obce Niebo" opowiada o parze polskich emigrantów mieszkających w Szwecji. Ich życie nie układa się jednak jak w bajce. Wręcz przeciwnie. Urząd spraw społecznych odbiera im dziecko, a związek, który miał przetrwać wszystko, chyli sie ku upadkowi. - Film pokazuje tę czarną stronę wyjazdów na emigrację. Gdy do gry wchodzą różnice kulturowe, problemy z asymilacją - wprowadza w temat Kuba Kukla.

PRZECZYTAJ: Bartłomiej Topa: Żenuje mnie ekshibicjonizm aktorów

Bez wątpienia wielkim atutem obrazu będą odtwórcy głównych ról: Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska. - Tworzymy w filmie rodzinę, która już od kilku lat żyje w Szwecji. Ja jestem trenerem piłki nożnej kobiet, nasza córka Ula chodzi do szkoły. Z pozoru wszystko jest dobrze, ale to tylko złudzenie, bo z każdym miesiącem nawarstwiają się kolejne problemy i kłopoty, które wynikają z braku rozmów, zrozumienia - opowiada w "Stacji Kultura" Topa.

Kadr
Kadr z filmu "Obce Niebo", foto: Robert Jaworski / materiały dystrybutora

Reżyser Dariusz Gajewski przekonuje, że film w głównej mierze dotyczy właśnie relacji międzyludzkich. - Czasem wydaje nam się, że żyjemy obok siebie, a tak naprawdę to dwie strony żyją w innych światach, co uwidocznia się dopiero w sytuacji kryzysowej - powiedział.

"Obce Niebo" to opowieść o walce. Walce o rodzinę, miłość, wolność. I o tym, że to, co pozornie wydaje się rajem, bardzo szybko może stać się piekłem. Więcej dowiecie się z nagrania audycji "Stacja Kultura".
ac/mm

Czytaj także

Sebastian Stankiewicz o życiu na drugim planie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 11:49
Ma na koncie niezliczoną liczbę ról filmowych, epizodycznych występów w serialach, grał też w reklamach i teledyskach. Najczęściej występuje jako aktor drugoplanowy, ale nie ma z tym problemu. - Drugi plan, moim zdaniem, tworzy świat kina - powiedział Sebastian Stankiewicz w "EX Magazine".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polka, która podbiła serce Pedro Almodovara

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 12:00
Dzięki swej filmowej pasji i fascynacji twórczością Pedro Almodocara studentka Liliana Nieśpiał trafiła do Madrytu. Tam spełniła marzenia i dziś jest jedną z najbliższych współpracownic mistrza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra o tron - serial na miarę Księgi Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 09:00
Nie serial, lecz fenomen - mówią fani, a badania oglądalności to potwierdzają. Każdy sezon "Gry o tron" bije kolejne rekordy, także pod względem realizacji. To jedna z najbardziej widowiskowych produkcji telewizyjnych, ze spektakularnymi efektami specjalnymi.
rozwiń zwiń