X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Himilsbach - artysta wielowymiarowy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 15:00
Trwa 6. Festiwal Himilsbacha. Impreza odbywa się w Mińsku Mazowieckim - mieście, w którym artysta urodził się i mieszkał przez całe dzieciństwo. Himilsbach z zawodu był kamieniarzem, jednak został zapamiętany jako wybitny aktor, pisarz i scenarzysta.
Audio
  • O 6. Festiwalu Himilsbacha rozmawialiśmy z organizatorem imprezy, Piotrem Siłą (Czwórka/Stacja Kultura)
Festiwal im. Jana Himilsbacha (na zdjęciu) odbywa się w Mińsku Mazowieckiem i potrwa do 7 września
Festiwal im. Jana Himilsbacha (na zdjęciu) odbywa się w Mińsku Mazowieckiem i potrwa do 7 września Foto: PAP/CAF - Witold Rozmysłowicz

- Himilsbach wnosi do polskiego kina koloryt, którego nie wniósł do tej pory żaden inny nieprofesjonalny aktor - mówi Piotr Siła, organizator Festiwalu Himilsbacha. - Myślę, że jego mocną stroną była osobowość prostego człowieka, a jednocześnie miał nieprzeciętną inteligencję. Himilsbach był wspaniałym artystą, który potrafił swój talent przekuć na pisarstwo i aktorstwo - dodał Siła.

Czytaj także: Zbigniew Buczkowski: Himilsbach to był człowiek - improwizacja. Reżyserzy to kochali<<<

Organizatorzy festiwalu chcą pokazać, że Jan Himilsbach był przede wszystkim wybitnym twórcą wielowymiarowym. - Myślę, że warto go pamiętać także jako aktora estradowego, ponieważ przez długi okres był też związany z polskim kabaretem - dodaje Piotr Siła.

W programie odbywającej się w Mińsku Mazowieckiej imprezy znajdziemy między innymi pokaz filmu "Jedenaste przykazanie” na podstawie scenariusza Jana Himilsbacha. Na zakończenie odbędzie się zaś finałowy koncert z udziałem takich zespołów jak Happysad i Please The Trees. Festiwal trwa od 3 do 7 września.

Aby dowiedzieć się, co jeszcze znajdzie się w programie 6. Festiwalu Himilsbacha, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Stacja Kultura".

bc, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Made in Brochów" - kultura na wrocławskim osiedlu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 19:00
Brochów obecnie jest osiedlem Wrocławia. Niegdyś był samodzielnym, roboczym miastem, kiedyś źle kojarzonym, a dziś tętniący życiem towarzyskim i społecznym. "Made in Brochów" jest projektem stworzonym przez mieszkańców osiedla, a jego celem jest budowanie przyjaznej sobie wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowy "Rejs" powraca do kin

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 16:27
"Rejs" to filmowy fenomenem kultury, bez wątpienia najpopularniejszy polski film wszech czasów. Plenerowa repremiera obrazu na nadwiślańskim brzegu już 9 sierpnia. Służbowo na statek zapraszamy do klubokawiarni Kurort!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Topa i Grochowska w dramacie rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 06:00
W przyszłym roku do kin trafi film Dariusza Gajewskiego "Obce Niebo". Thriller psychologiczny rozgrywał się będzie w Szwecji, a w głównych rolach wystąpią Bartłomiej Topa i Agnieszka Grochowska. Czwórka zameldowała się na planie produkcji.
rozwiń zwiń