Pasja jest najważniejsza!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 12:53
Często słyszy się, że warto swoje życie poświęcić dla rozwijania pasji i zainteresowań, ale niezwykle trudno znaleźć osoby, które tak robią. Maciek stanowi wyjątek od reguły. W dokumencie Czwórki poznacie chłopaka, który wszystko inwestuje w swój rozwój.
Audio
  • Pasja, studia i praca - dla Maćka to ważniejsze od imprez i czasów młodzieńczej beztroski (Czwórka)
Pasja jest najważniejsza
Foto: sxc.hu

Maciek przygotowuje się do wyjazdu. W ramach studenckiego programu Erasmus przez najbliższe miesiące będzie studiował w austriackim Neustadt. - Dostałem się tam przez Akademię Obrony Narodowej. Co prawda program jest typowo dla żołnierzy, ale ja tam będę jako jedyny cywil i otrzymałem już wskazówki, co mam zabrać. To będzie między innymi garnitur, kilka strojów sportowych... - opowiada bohater reportażu Czwórki.
Studiuje równocześnie na AON i Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia prawo. Dodatkowo na co dzień pracuje. - Zatrudniam się w różnych miejscach, ale docelowo marzę o własnym biznesie. Pracuję jak na razie niekoniecznie dla pensji i wysokich zarobków, lecz dla nabrania doświadczeń. Chcę wszystko zbadać od środka, żeby w przyszłości mieć jasny kierunek własnych działań - przekonuje. Dodaje, że zarobione pieniądze inwestuje w siebie, w swoje pasje, marzenia. Nie bawi go wydawanie ich na rozrywki i tracenie czasu w sposób typowy dla wielu studentów.
Jakie ma marzenia? Czy wie już, czym konkretnie się będzie zajmował w przyszłości? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
ac/kul

Czytaj także

Owady na talerzu: pasta ze świerszczami i risotto z chrząszczy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 19:14
Kornelia jest biologiem i od wielu lat fascynują ją owady. Wybrała się więc na warsztaty kulinarne do Tajlandii, gdzie poznała tajniki przygotowania z nich dań. Uważa, że mają ogromne właściwości odżywcze i stara się zachęcić jak najwięcej osób do posmakowania takich specjałów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie, dla których dźwięk jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:44
Olga Kaniewska i Andrzej Koper opisują świat poprzez dźwięki. Ich zdaniem dźwięk jest bowiem bogatszy niż fotografia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pszczelarstwo - to po prostu trzeba kochać

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 17:00
Pewnego dnia, w gazecie rolniczej, Tomek zobaczył ogłoszenie z ofertą sprzedaży uli. Pomyślał "czemu nie?" i od tego zaczęła się jego nowa pasja. Dziś jest zawodowym pszczelarzem.
rozwiń zwiń