Mela Koteluk: "Migracje" to nie rewolucje. Po prostu moja płyta

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 16:30
Ze "Spadochronem" wylądowała na szczycie listy najlepszych artystów 2012 roku. Teraz Mela Koteluk stawia na "Migracje".
Audio
  • O nowej płycie i planach na przyszłość opowiada Mela Koteluk (Czwórka/Stacja Kultura)
Mela Koteluk na koncercie w Czwórce. Artystka zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej płyty Spadochron, teraz ukazał się jej drugi album Migracje
Mela Koteluk na koncercie w Czwórce. Artystka zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej płyty "Spadochron", teraz ukazał się jej drugi album "Migracje"Foto: Bartosz Bajerski

- Sukces pierwszej płyty dodał mi odwagi i dlatego na „Migracjach” jest sporo miejsc, w których pozwoliliśmy sobie na muzyczne eksperymenty - mówi Mela Koteluk. - Duża w tym zasługa producenta Marka Dziedzica, którego zaprosiłam do współpracy i do zespołu.

Mela
Mela Koteluk i Kasia Dydo

Materiał na drugi album artystki powstał przy użyciu ciekawego instrumentarium. - Zakochałam się w hangu. To instrument wyglądający jak UFO - śmieje się rozmówczyni Kasi Dydo. - Niełatwo było namierzyć człowieka, który potrafi na nim grać. Ale ja jestem uparta i znalazłam Wojtka Pęczaka.

16 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert promujący najnowszą płytę Meli Koteluk. My zachęcamy do obejrzenia występu artystki z koncertowego studia Czwórki .

Jeśli chcesz poznać pozamuzyczne pasje artystki oraz dowiedzieć się jakie urządzenie elektryczne przynosi jej szczęście w trakcie trasy koncertowej - posłuchaj nagrania z audycji.

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzenie: Katarzyna Dydo

Gość: Mela Koteluk, wokalistka

Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 13.00

(kul/kd)

Czytaj także

Mela Koteluk: granie koncertów jest najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 15:42
Mela Koteluk gra mnóstwo koncertów, rozpoczęła współpracę z Cezikiem, przygotowuje także wraz z zespołem materiał na nową, drugą już, płytę. - Sama jestem ciekawa, jakie będą efekty tego, co robimy - mówi wokalistka w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kari - uznanie na Wyspach i zero pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:00
Po bardzo dobrym przyjęciu płyty "Wounds and Bruises" Kari bez żadnej presji, spokojnie pracuje nad nowymi numerami. Udało jej się zdobyć uznanie na Wyspach Brytyjskich, za sprawą utworu "The One", który w nowej wersji można usłyszeć na kompilacji oficyny Nextpop pt. "Tunnel Vision. Vol. 1 - Slow Burning".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek: żyję w oderwaniu od społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:30
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich wokalistek ostatnich lat, Maria Peszek, wróciła na trasę koncertową. Wcześniej jednak miała kilkumiesięczną przerwę. - Taki wyjazdowy reset był mi bardzo potrzebny - przyznała w Czwórce.
rozwiń zwiń