Zimowa - muzyka na cały rok

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 11:30
Aneta Maciaszczyk i Michał Mentel pochodzą z Wodzisławia Śląskiego i mają konkretny plan na przyszłość. - Chcemy robić muzykę - deklaruje Zimowa. - Demo to tylko początek, teraz czas na długogrającą płytę.
Audio
  • O pracy nad debiutancką płytą i strategii na zdobycie świata opowiada Zimowa (Czwórka/Stacja Kultura)
Zimowa na koncercie w ramach festiwalu Cztery Pory Roku w klubie Panorama - grudzień 2014 rok
Zimowa na koncercie w ramach festiwalu Cztery Pory Roku w klubie Panorama - grudzień 2014 rokFoto: Szymon Stoczek

To kolejne przedsięwzięcie muzyczne ze Śląska, które zapowiada się niezwykle obiecująco. - Jesteśmy naturalni, zwyczajni, może zbyt nostalgiczni - mówi Aneta Maciaszczyk. - Nasze kompozycje powstają spontanicznie. Nie mamy żadnych hamulców ani ograniczeń.

Muzyka projektu Zimowa jest taka jak ich nazwa - chłodna i elektroniczna. - Pierwsze kompozycje powstawały zimą i oddawały stan, w jakim znajdujemy się o tej porze roku - wspomina Michał Mentel. - Dużo w niej przestrzeni i brudnych gitar. To ukłon dla brzmień przełomu lat 80. i 90.

Obecnie Zimowa pracuje nad debiutancką płytą i tak jak inni młodzi muzycy pieniądze na nagranie zbiera na crowdfundingowym portalu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: wokalistka Aneta Maciaszczyk oraz instrumentalista Michał Mentel

Data emisji: 9.01.2015

Godzina emisji: 13.30

(kul/asz)

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikromusic - koncert na wariackich papierach

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 19:00
- Właśnie wydaliśmy szóstą płytę. To zapis koncertu, który odbył się w teatrze Capitol. Grupa Mikromusic pokazała na nim nowe oblicze - mówi Natalia Grosiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcelina: Panny Wyklęte nauczyły mnie historii

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 13:40
- Wszystkie Panny od Morowych, poprzez Wyklęte, aż do Wygnanych, były silne - mówi Marcelina. - W naszym projekcie oddajemy im hołd, bo w trakcie wojny odegrały równie ważną rolę, jak mężczyźni.
rozwiń zwiń