"Panie Dulskie" - pokoleniowa moralność po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:00
Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska wystapią w najnowszej produkcji Filipa Bajona "Panie Dulskie". Czwórka odwiedziła plan filmowy.
Audio
  • "Panie Dulskie" - relacja z planu filmowego (Czwórka/Stacja Kultura)
Marianna Zydek, Mateusz Kościukiewicz, Sławomir Orzechowski, Katarzyna Figura, Milena Poświatowska i Iga Mencel, na planie filmu Panie Dulskie w reżyserii Filipa Bajona
Marianna Zydek, Mateusz Kościukiewicz, Sławomir Orzechowski, Katarzyna Figura, Milena Poświatowska i Iga Mencel, na planie filmu "Panie Dulskie" w reżyserii Filipa BajonaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Filip Bajon jest prawdopodobnie jednym z najbardziej ulubionych reżyserów polskich licealistów. To dzięki niemu bowiem powstały filmowe adaptacje takich lektur jak "Przedwiośnie" czy "Śluby panieńskie".

Niedawno rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji reżysera pt. "Panie Dulskie". Plan filmowy odwiedził reporter Czwórki, który dowiedział się, że treść książki "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej była jedynie inspiracją dla twórców scenariusza. - Dulszczyzna na przestrzeni dziesiątek lat oznaczała coś innego. Dziś to "jazda po własnej rodzinie" - opowiadał Bajon. I dlatego w jego dziele poznamy aż trzy pokolenia pań Dulskich.

Reżyser zdradził także naszemu reporterowi, dlaczego już 1 lutego ekipa ze stołecznych hal filmowych przeniesie się… do Lublina. Premiera filmu zaplanowana została na październik.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/jp)

Czytaj także

Kulesza i Gruszka spotkały się w... wannie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 16:50
W trakcie Świąt Bożego Narodzenia do kin wejdzie "Pani z przedszkola". W obrazie Marcina Krzyształowicza pierwsze skrzypce grają Agata Kulesza i Adam Woronowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Gierszał o filmie "Hiszpanka": warto do niego wracać

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:00
- Ten film trzeba obejrzeć wielokrotnie, by za każdym razem móc odkrywać w nim coś nowego - opowiadają w Czwórce aktorzy Jakub Gierszał i Sandra Korzeniak.
rozwiń zwiń