Tomasz Schuchardt - aktor, któremu nie jest wszystko jedno

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 19:12
- Jestem optymistą - mówi aktor Tomasz Schuchardt. - Tyle, że przewrotnym, bo zawsze wszystko wyobrażam sobie gorzej, niż potem jest w rzeczywistości.
Audio
  • Co wspólnego mają "Kebab i Horoskop" z czeskim kinem - tłumaczy aktor, Tomasz Schuchardt (Czwórka/Stacja Kultura)
Na dużym ekranie Tomasz Schuchardt debiutował u Marcina Wrony. Potem współpracował m. in. z Małgorzatą Szumowską i Bogusławem Lindą. Teraz aktora możemy oglądać w filmie Kebab i Horoskop
Na dużym ekranie Tomasz Schuchardt debiutował u Marcina Wrony. Potem współpracował m. in. z Małgorzatą Szumowską i Bogusławem Lindą. Teraz aktora możemy oglądać w filmie "Kebab i Horoskop"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Tomasz Schuchardt jest jednym z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, zdobywcą dwóch nagród indywidualnych na festiwalu w Gdyni. W piątek na ekrany kin wejdzie najnowszy film z jego udziałem "Kebab i Horoskop" . - To komedia o smutnych ludziach - opowiada gość Czwórki. I przyznaje, że był to najspokojniejszy plan zdjęciowy, na którym jak dotąd pracował. - Wszystko toczyło się jak w innym wymiarze. Bez nerwów, bez ciśnienia, poza czasem - wspomina Schuchardt. - Myślę, że twórcom filmu udała się rzecz niezwykła. Zarejestrowali trwanie.

Na co dzień aktor związany jest z warszawskim teatrem Ateneum. - Na scenie aktor szkoli i rozwija swój warsztat, potem sprzedaje go przed kamerą - wyjaśnia rozmówca Katarzyny Dydo. - W tym zawodzie ważne jest, żeby pokazywać się i w kinie, i w teatrze. Dlatego nie jest mi obojętnie, gdzie i w czym gram.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: aktor Tomasz Schuchardt

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kul/jp)

Czytaj także

Kijowska i Dorociński wyruszyli w podróż życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:40
- Zostawiliśmy w tej historii kawał serca, serduszka - opowiada Marcin Dorociński, który wraz z Julią Kijowską zagrał w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Carte Blanche" - film o pięknie życia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- "Carte Blanche" to opowieść o harcie ducha - mówi Andrzej Chyra. - Mój bohater w sytuacji beznadziejnej nie stracił radości życia. I to jest uniwersalne przesłanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sundance - festiwal bez czerwonego dywanu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 14:00
To największe święto kina niezależnego, na którym debiutowali m.in. bracia Coen,i Kevin Smith. - Tegoroczna edycja Sundance obfitowała w dobre filmy i świetne kreacje aktorskie - opowiada Ula Śniegowska.
rozwiń zwiń