Na co do kina? "50 twarzy Greya" rozczarowuje?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 09:00
W tym tygodniu miłośnicy kina mogą wybrać się m.in. na film "50 twarzy Greya", który, jeszcze przedpremierowo wzbudzał ogromne kontrowersje.
Audio
  • O filmach "50 twarzy Greya", ale także "Kingsmen: Tajne służby" i "Tajemnice lasu"., opowiada krytyk Łukasz Muszyński (czwórka/Stacja Kultura)
50 twarzy Greya. Czy obraz, na który czekają tysiące ludzi, może być rozczarowaniem?
"50 twarzy Greya". Czy obraz, na który czekają tysiące ludzi, może być rozczarowaniem?Foto: mat. prasowe/fragm. plakatu

Książka E. L. James to bestseller na skalę światową. Dziś bilety kinowe na film na jej podstawie "rozchodzą się" w zawrotnym tempie. - Pokazy odbyły się już m.in. na festiwalu w Berlinie i o dziwo, reakcje są mieszane - studzi apetyt krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - Jest tam sporo dobrego humoru, ale poza tym obraz zachowuje wszystkie wady książkowego oryginału. Jest więc sztywno, płasko i drętwo, a sceny erotyczne są zbyt sterylne - dodaje ekspert.

"50 twarzy Greya" to historia studentki literatury Anastasi Steel i zabójczo przystojnego biznesmena, którzy przeżywają miłosne perypetie. W rolach głównych zobaczymy Jamiego Dornana i Dakotę Johnson, a obraz wyreżyserował Sam Taylor-Johnson.

Krytyk filmowy zrecenzował w Czwórce także filmy "Kingsmen: Tajne służby", czyli ekranizację kultowej serii opowieści rysunkowych Marka Millara, oraz humorystyczny i chwytający za serce musical "Tajemnice lasu".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński, krytyk filmowy, dziennikarz z Filmwebu

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/kul)

Czytaj także

Agnieszka Kaczorowska: jest we mnie szaleństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 12:30
- Nie na co dzień. Moje szaleństwo wyzwalam w tańcu - mówiła aktorka, tancerka, blogerka, prywatnie wielbicielka Włoch, Agnieszka Kaczorowska, w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rycembel: "Carte Blanche" to bardzo wzruszający film

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:00
Eliza Rycembel, znana szerokiej publiczności m.in. z filmu "Obietnica", tym razem zagrała obok Andrzeja Chyry. Wcieliła się w postać uczennicy Klary w obrazie "Cart Blanche".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Eddie Redmayne stał się Stephenem Hawkingiem

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 14:00
- Możemy pooglądać fajne aktorstwo, ale fajnego filmu nie zobaczymy - mówi o "Teorii wszystkiego" krytyk filmowy Kuba Popielecki. Obraz wchodzi do kin 30 stycznia.
rozwiń zwiń