"Albo inaczej", czyli Wodecki, Prońko, Bem i... hip-hopowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 14:00
Legendy piosenki zaśpiewały utwory polskich raperów w nowych, jazzowych aranżacjach. Tak powstała płyta "Albo inaczej", która właśnie trafia do sklepów muzycznych.
Audio
  • "Albo inaczej", płyta, na której gwiazdy polskiej piosenki wykonują utwory hip-hopowe (Czwórka/Stacja Kultura)
Zbigniew Wodecki zmierzył się z polskim hip-hopem, przekonały go aranżacje stworzone przez muzyków jazzowych młodego pokolenia
Zbigniew Wodecki zmierzył się z polskim hip-hopem, przekonały go aranżacje stworzone przez muzyków jazzowych młodego pokoleniaFoto: Ireneusz Sobieszczuk/PAP

Pomysłodawcy projektu, Bartosz Mindewicz i Witold Michalak, przyznają, że niektórzy wokaliści do całego pomysłu podeszli dość ostrożnie.

Krystyna Prońko na pierwszej próbie w ogóle nie śpiewała. Uważnie przeczytała tekst Tego Typa Mesa i zapytała o znaczenie kilku słów, takich jak np. beta, czyli BMW. Z kolei Zbigniewa Wodeckiego przekonały świetne jazzowe aranżacje - wspominają goście Czwórki.

W audycji można posłuchać "Re-fleksji" Pezeta w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego, który przed laty wylansował hit "Do zakochania jeden krok", a także "Oszustów" Mesa w wykonaniu Krystyny Prońko.

 

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzenie: Katarzyna Dydo

Goście: Bartosz Mindewicz i Witold Michalak (producenci płyty "Albo inaczej"

Data emisji: 9.04.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kd

Czytaj także

Dore i Gonix - nadchodzi wspólny projekt

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 13:35
- W Polsce jest więcej raperów niż słuchaczy - mówią Dore i Gonix. Ich zdaniem jednak, kobiecy rap w naszym kraju ma się dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radioaktywny Świat - energia atomowa na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 13:00
Zespół Radioaktywny Świat to ubiegłoroczny laureat konkursu Stage4You. Muzycy czerpią głównie z rocka alternatywnego, a na scenie są wulkanem energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glassesboys. Polski duet nagrał numer ze Snoop Doggiem

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 11:13
Nagrali krążek, na którym zaśpiewali m.in. Angie Brown, Tara McDonald czy Barbara Tucker. W marcu wypuścili na rynek utwór "Carbon Copy", w którym udział wziął sam Snoop Dogg.
rozwiń zwiń