Śmiech i łzy, czyli nowe kino francuskie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 16:00
Ognista historia miłosna z początków XX wieku i komedie na podstawie komiksów dla dorosłych. W dziewięciu miastach Polski będzie można zobaczyć najnowsze francuskie produkcje filmowe.
Audio
  • Adam Trzopek o 6. Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego (Czwórka/Stacja Kultura)
Dziennik panny służącej to pikantna opowieść osadzona w realiach francuskiej prowincji z początków XX wieku
"Dziennik panny służącej" to pikantna opowieść osadzona w realiach francuskiej prowincji z początków XX wiekuFoto: Materiały prasowe

Francuskie kino to inteligentny humor, ciekawa psychologia postaci i dobrze napisane scenariusze. Po wielkim sukcesie "Nietykalnych" czas na kolejne filmy twórców znad Sekwany, które będzie można obejrzeć w maju na ogólnopolskim Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego.

- Ciekawym filmem jest "Dziennik panny służącej" na podstawie klasycznej powieści, która wiele razy była już odkrywana. To film, który przesuwa pewne granice, a do tego porusza sprawy nierówności społecznej - mówi współorganizator wydarzenia Adam Trzopek.

Gość Czwórki zaprasza też na dwa filmy na podstawie komiksów - jeden z nich ironicznie opisuje unijną biurokrację i współczesną politykę, a drugi opowiada o kocie, który zjada papugę i... zaczyna mówić!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Adam Trzopek (współorganizator 6. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 10.30

mg/kul

Czytaj także

Nowe Horyzonty. Przeżyj katharsis w kinie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 15:00
15. edycja Nowych Horyzontów to 350 filmów. - Wyliczyliśmy, że zapaleni kinomani w trakcie festiwalu mogą obejrzeć nawet 51 tytułów - mówi Marcin Pieńkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na co w majówkę wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 10:50
W długi weekend na ekrany kin wchodzą tylko trzy nowe tytuły. Na szczęście do dobry czas, żeby nadrobić filmowe zaległości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Docs Against Gravity Film Festival. "Naszą misją jest walka ze stereotypami"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 18:00
Docs Against Gravity Film Festival wcześniej znany był pod nazwą Planete+ Doc Film Festival. To najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce.
rozwiń zwiń