Nowe Horyzonty. Przeżyj katharsis w kinie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 15:00
15. edycja Nowych Horyzontów to 350 filmów. - Wyliczyliśmy, że zapaleni kinomani w trakcie festiwalu mogą obejrzeć nawet 51 tytułów - mówi Marcin Pieńkowski.
Audio
  • Dobry plan to podstawa, żeby przeżyć Nowe Horyzonty. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na festiwalu (Czwórka/Stacja Kultura)
Krytycy twierdzą, że obrazem Pasolini Abel Ferrara wraca do mistrzowskiej formy. Przekonają się o tym widzowie Nowych Horyzontów we Wrocławiu
Krytycy twierdzą, że obrazem "Pasolini" Abel Ferrara wraca do mistrzowskiej formy. Przekonają się o tym widzowie Nowych Horyzontów we Wrocławiu Foto: mat.prasowe/Nowe Horyzonty

W tym roku w programie znajdzie się m.in. obraz "Pasolini" z Wilemem Dafoe w roli głównej. - To opowieść o mistrzu włoskiego kina. Skandaliście, który zginął do dziś w niewyjaśnionych okolicznościach - opowiada gość Czwórki. - W tytułowej roli wystąpił Wilem Dafoe, a za kamerą staną Abel Ferrara.

W klubie festiwalowym Nowych Horyzontów wystąpi m.in. Yasmine Hamdan. - Artystkę odkrył Jim Jarmush i powierzył jej rolę w ostatnim filmie "Tylko kochankowie przeżyją" - mówi Pieńkowski.

Gość Czwórki szczegółowo opowiadał o programie tegorocznej edycji. Zdradził też, który reżyser konsekwentnie odmawia przyjazdu do Wrocławia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Marcin Pieńkowski (Nowe Horyzonty)

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrobić tak dobry film, jak "Bogowie"?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 13:40
Film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego triumfował na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i równie bezkonkurencyjny był na rozdaniu Orłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Szumowska. Płeć reżysera ma znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:40
- Naprawdę jestem w szoku, że ze względu na płeć ktoś może nie podchodzić do mnie serio - przyznaje Małgorzata Szumowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Szapołowska z córką zrobiły razem film

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 08:00
Córka reżyseruje matkę i dostaje nagrodę. Do kin wchodzi "Piąte: nie odchodź" - film Katarzyny Jungowskiej z Grażyną Szapołowską w jednej z ról.
rozwiń zwiń