Polskie Radio
Section05
Jim Jarmusch

Festiwal w Cannes: muzyczny Jarmusch, konkursowy Wenders i arcydzieło Glazera

76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes powoli dobiega końca. W sobotę wieczorem emocje sięgną szczytu podczas ogłoszenia werdyktu jury. Tymczasem w swojej audycji Ryszard Jaźwiński rozmawiał z tymi, którzy na miejscu obserwują przebieg festiwalu: filmoznawcą Janem Lubaczewskim i krytykiem filmowym Kubą Armatą.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM Cannes Jim Jarmusch festiwal filmowy

Jim Jarmusch – przegląd wczesnych filmów amerykańskiego mistrza

Do końca grudnia w kinach w całej Polsce trwają pokazy siedmiu wczesnych filmów tego znakomitego reżysera, który nie tylko w Polsce dorobił się już przydomka "kultowy". To gratka dla tych, którzy chcą poznać jego twórczość, jak i dla tych, którzy pragną sprawdzić, czy filmy Jarmuscha wciąż zachowały świeżość i uniwersalność.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Jim Jarmusch Roman Gutek Katarzyna Cygler Trójka

72. Festiwal Filmowy w Cannes świętem międzynarodowej kinematografii

- Właściwie nie ma drugiego festiwalu, który tak bardzo by celebrował kino, reżyserów i gwiazdy - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Kino". Zwycięzców festiwalu poznamy 25 maja, a "Magazynie bardzo filmowym" mowa była także o polskim festiwalu "Docs Against Gravity" oraz o premierach wyczekiwanych filmów. 
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy Cannes FILM KULTURA kino Jim Jarmusch Łódź Francja Joanna Sławińska Artur Cichmiński Krzysztof Kwiatkowski STYL ŻYCIA