Chcesz być modna i oryginalna? DIY!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 10:30
Filozofia "do it yourself" nie wychodzi z mody. - Nie wyrzucaj, tylko przerabiaj. Zostań swoją krawcową i wyglądaj wyjątkowo - zachęca Elwira Kańczugowska ze Sztukarni, gdzie odbywają się warsztaty m.in. krawieckie.
Audio
  • Na czym polega filozofia DIY tłumaczy organizatorka warsztatów krawieckich, ceramicznych i decoupage (Stacja Kultura/Czwórka)
Moda na szycie dla siebie powraca. W PRL robiły to nasze mamy i babcie, bo sklepy świeciły pustkami. Dziś dziewczyny szyją dla siebie, by wyglądać oryginalnie i modnie
Moda na szycie dla siebie powraca. W PRL robiły to nasze mamy i babcie, bo sklepy świeciły pustkami. Dziś dziewczyny szyją dla siebie, by wyglądać oryginalnie i modnieFoto: Glow Images/East News

Haftowanie, szycie, robienie biżuterii, ceramika - na takich warsztatach pojawia się coraz więcej osób. - Nie każdy ma talent, zdarzają się też tak zwane "marchwiane łapy", ale wszyscy uczestnicy warsztatów podkreślają, że jest to dla nich fantastyczny relaks - mówi Kańczugowska. I dodaje, że uszyta własnoręcznie sukienka albo wyhaftowana torebka daje dużo więcej radości niż rzeczy z sieciówek.  

Gość audycji tłumaczy, na czym polega fusing i co ma wspólnego z remontem mieszkania, opowiada też, w jaki sposób frywolitka podgrzeje atmosferę w związku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Elwira Kańczugowska ("Sztukarnia")

Data emisji: 11.08.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Czytaj także

Trendy ślubne. Lepiej niż u Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 15:00
Odkąd zmieniły się przepisy, modne są śluby w plenerze. - To marzenie wielu par, ale ze względu na kapryśną pogodę zawsze warto mieć plan b - radzi kreatorka perfekcyjnych ślubów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatuaż jak obraz. "To moda, która nigdy nie przemija"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:50
Konwenty tatuażu, spotkania twórców, koncerty i warsztaty - coraz więcej osób bierze udział w imprezach promujących tę formę zdobienia ciała. - Tatuaż to sztuka, artyzm. To nie jest nic strasznego - przekonują Marcin Pacześny i Dominik Mądrachowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glamping - biwak na pięć gwiazdek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 14:20
Karimata, śpiwór i ciasny namiot już nie odwiodą cię od biwakowania. Do Polski wkracza glamping - moda na ekskluzywne kempingi.
rozwiń zwiń