"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
Audio
  • Olga Orzeł z Wydawnictwa Czarna Owca o czwartej części "Milenium", czyli książce "Co nas nie zabije" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Davida Lagercrantza. Więcej o kolejnej części Millenium w Stacji Kultura
Fragment okładki książki Davida Lagercrantza. Więcej o kolejnej części "Millenium" w "Stacji Kultura"Foto: mat. promocyjne

Okładka książki Okładka książki

Mimo, że o książce wiadomo niewiele, o prawa do jej publikacji zabiegają wydawnictwa na całym świecie. To kontynuacja bestsellerowej serii, której autorem był Stieg Larsson, nieżyjący już szwedzki dziennikarz. Oficyna zleciła napisanie kolejnej części Davidowi Lagercrantzowi.

Treść kryminału znana jest  garstce ludzi na całym świecie. Wydawca w obawie przed wyciekami zlecił autorowi pisanie książki na komputerze bez połączenia z internetem i dostarczenia jej do wydawnictwa w formie wydruku.

A co o tajemniczej czwartej części "Millennium" wie jej polski wydawca? Posłuchajcie rozmowy z Olgą Orzeł z Wydawnictwa Czarna Owca, pod której skrzydłami ukaże się polskojęzyczna wersja kryminału. Premiera "Millennium. Co nas nie zabije" już w czwartek, 27 sierpnia!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Olga Orzeł  (Wydawnictwo Czarna Owca)

Data emisji: 26.08.2015

Godzina emisji: 10.00

mg

Czytaj także

Mariusz Czubaj: nie chcę być mroczniejszy od Skandynawów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:00
Jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, Mariusz Czubaj, wydał nową książkę pt. "Piąty Beatles". - To rasowy kryminał - mówi autor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blogerka Weronika Hasacz o książce "Ogień i woda"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 14:00
"Ogień i woda" to młodzieżowa powieść Victorii Scott. Główną bohaterką jest Tella, która decyduje się na udział w morderczym wyścigu, by ocalić brata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Igrzyska śmierci". Zlot fanów Katniss Everdeen

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 12:16
Trybuci ze wszystkich dystryktów przybywajcie. 22 sierpnia w Warszawie odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Zlot Fanów "Igrzysk śmierci".
rozwiń zwiń