Premiery: "11 minut", "Ugotowany", "Crimson Peak" i "Ostatni łowca czarownic"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 15:15
Na ekrany właśnie wchodzą thriller psychologiczny Jerzego Skolimowskiego, kino kulinarne z udziałem Bradleya Coopera, horror historyczny i ekranizacja bestsellera.
Audio
  • Błażej Hrapkowicz o filmie "11 minut" (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Łukasz Muszyński ocenia premiery tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu 11 minut
Kadr z filmu "11 minut"Foto: Materiały prasowe

Zazdrosny mąż, jego żona - aktorka, nastoletni złodziej, sprzedawca hot dogów, uliczny malarz i kilkoro innych mieszkańców wielkiego miasta - to bohaterowie filmu "11 minut", których losy splatają się w jednej chwili.

Zobacz zwiastun:

W filmie "Ugotowany" rolę głównego bohatera gra Bradley Cooper. Aktor wciela się w zdolnego szefa kuchni z ogromnymi ambicjami - Adama Jonesa. Kucharz gromadzi załogę, by stworzyć z nią najlepszą restaurację na świecie.

Zobacz zwiastun:

"Crimson Peak. Wzgórze krwi" to horror, którego akcja toczy się na początku XX wieku. Młoda pisarka odkrywa, że jej nowy, uwodzicielski mąż skrywa mroczną tajemnicę, a w posiadłości, w której zamieszkuje małżeństwo, zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Zobacz zwiastun:

Film "Ostatni łowca czarownic" to ekranizacja świetnie przyjętej książki. Opowiada o losach nieśmiertelnego bohatera, który łączy siły ze swoim naturalnym wrogiem - wiedźmą. Wszystko po to, żeby powstrzymać nowojorskie zgromadzenie czarownic przed rozpętaniem potwornej plagi.

Zobacz zwiastun:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 9.10.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/jp

Czytaj także

Sztuczna inteligencja - czy roboty pokonają ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 15:00
Filmowcy często sięgają do tematu zagłady ludzkości lub podporządkowania jej przez istoty pozbawione emocji. Najnowszy film o tej tematyce to "Imperium robotów. Bunt maszyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Marsjanin", "Chemia" i "Praktykant"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 16:00
Nowa produkcja Ridleya Scotta, film o miłości i walce z rakiem oparty na historii Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak'n'Roll oraz komedia z Robertem De Niro. To premiery tego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film w dwie doby? Znamy zwycięzców 48 Hour Film Project Warsaw

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 14:00
Borys Lankosz, Anna Mucha i Radzimir Dębski wybrali zwycięski film 5. edycji 48 Hour Film Project Warsaw. - "Ta jedyna" to historia o dwuznaczności w miłości - mówią twórcy obrazu.
rozwiń zwiń