Pocahontas ma już 20 lat i wciąż zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:57
Animacja "Pocahontas" nie zestarzała się nic, a nic. Tak samo zachwycali się nią mali i duzi 20 lat temu, jak i dziś.
Audio
  • Eric Goldberg o animacji i filmie "Pocahontas" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Pocahontas
Kadr z filmu "Pocahontas" Foto: mat.pras.

"Pocahontas" to jedna z najpiękniejszych klasycznych animacji studia Disney'a. Warto pamiętać, że w tym filmie  po raz pierwszy, zamiast zwierząt albo baśniowych księżniczek, na dużym ekranie pokazano losy prawdziwych osób. Jednym z reżyserów tego filmu był Eric Goldberg, legenda światowej animacji

- Jestem tradycyjnym animatorem więc kocham papier i ołówek, choć dziś używam komputera, tak jak wszyscy w tej branży - mówi reżyser. - Pamiętam czasy, gdy rysunki nanoszono na tradycyjne przezroczyste taśmy. Dziś już nikt tego nie robi.

Film o północno-amerykańskiej Indiance zarobił 350 milionów dolarów. Odniósł olbrzymi sukces i zdobył wiele nagród. Mateusz Patyk zapytał Erica Goldberga, co w animacji gwarantuje sukces, co jest najtrudniejsze i które ze swych zajęć zawodowych Goldberg lubi najbardziej, bo jest on też aktorem dubbingowym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 17.11.2015

Godzina emisji: 10.00

pj/kul

Czytaj także

Jan Jakub Kolski i jego "Serce, serduszko"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 15:47
W czwartkowej "Stacji Kultura" zaprosimy was na najnowszą produkcję filmową Jana Jakuba Kolskiego pt. "Serce, serduszko".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawa jak senna mara - niecodzienny projekt filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 06:00
Animacja opowiadająca o współczesnej Warszawie zainspirowana snami mieszkańców stolicy? W Czwórce rozmawialiśmy o produkcji niezwykłego filmu "Śni się Warszawie".
rozwiń zwiń