Premiery: "W samym sercu morza", "Mama" i "Krampus. Duch Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 15:45
Dramat z Penelope Cruz, film katastroficzny oparty na prawdziwych wydarzeniach i świąteczny horror fantasy - to premiery tego tygodnia. Podpowiadamy, co wybrać.
Audio
  • Łukasz Muszyński o premierach tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Penelope Cruz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie film Mama miał swoją premierę
Penelope Cruz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie film "Mama" miał swoją premieręFoto: PAP/Christine Chew

"W samym sercu morza" to film oparty na prawdziwych wydarzeniach, które stały się inspiracją do napisania książki "Moby Dick albo Wieloryb". Statek wielorybniczy zostaje zaatakowany przez kaszalota, co powoduje, że załoga pozostaje na morzu 90 dni, tysiące mil od domu.

Zobacz zwiastun:

W tym tygodniu w kinach także poruszający dramat z Penelope Cruz pt. "Mama". Główną bohaterką filmu jest Magda, nauczycielka i mama 10-letniego chłopca. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy słyszy diagnozę - ma raka piersi. Paradoksalnie choroba nie załamuje jej, ale wyzwala nowe pokłady energii, humoru i odwagi.

Zobacz zwiastun (ale uwaga - jest tam spoiler!):

Ponieważ zbliża się Boże Narodzenie, w kinach nie mogło zabraknąć produkcji o świątecznej tematyce. Tym razem możecie się wybrać na horror fantasy pt. "Krampus. Duch Świąt". Kiedy 12-letni Max przestaje odczuwać magię Bożego Narodzenia, zjawia się tytułowy duch. Czy rodzina da radę przeciwstawić się złu?

Zobacz zwiastun:

Premiery tego tygodnia ocenił krytyk filmowy - Łukasz Muszyński.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 4.12.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/kd

Czytaj także

Film "Mama" Xaviera Dolana wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 14:20
W piątek 17 październik do polskich kin trafi film "Mama" Xaviera Dolana. Kanadyjska produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez międzynarodowych krytyków, zdobywając m.in. nagrodę na festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do M. 2", "Imigranci" i "Steve Jobs" - co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:50
Druga część polskiej komedii romantycznej, nowy film o twórcy słynnej marki sprzętu elektronicznego oraz francuski dramat o imigrantach. To filmy, które wchodzą na ekrany w tym tygodniu.
rozwiń zwiń