ESK 2016 - Wrocław obudzi Europę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 12:09
Zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury nosi w tym roku m.in. Wrocław. W najbliższy weekend "Przebudzeniem" obudzi całą Europę.
Audio
  • Arkadiusz Ferster o weekendzie otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (Stacja Kultura/Czwórka)
Stolica Dolnego Śląska jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury wraz z hiszpańskim San Sebastian
Stolica Dolnego Śląska jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury wraz z hiszpańskim San SebastianFoto: Flickr/Jordi Escuer (CC)

Na weekend 15-17 stycznia zaplanowano wielką inaugurację Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Już widać, że szykuje się ogromna feta w mieście.

- Na najbliższe 366 dni przygotowaliśmy 1000 wydarzeń. Najbliższy weekend to aż sto z nich - mówi Arkadiusz Ferster, szef komunikacji Wrocław - ESK. - Jedno z nich będzie niezwykle spektakularne - to wielki performance, nazwaliśmy go "Przebudzenie".Z czterech części miasta wyruszą cztery wielkie pochody artystów, mieszkańców i turystów. Poprowadzą je cztery duchy, które połączą się na wrocławskim rynku. Arkadiusz Ferster zdradza, kto jest odpowiedzialny za reżyserię tego spektaklu i zaprasza na kolejne wydarzenia ESK 2016. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Arkadiusz Ferster (szef komunikacji Wrocław - ESK)

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 10.45

pj/mg

Czytaj także

Wrocławskie mosty otwarte dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 14:30
Stolica Dolnego Śląska z animuszem przygotowuje się do 2016 roku, gdy zostanie Europejską Stolicą Kultury. Właśnie ruszył kolejny ciekawy program "Mosty". Głównym założeniem projektu jest zaproszenie młodych ludzi do przeprowadzenia działań artystycznych wokół wybranego wrocławskiego mostu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikifon, czyli samplująca Myszka Miki

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:45
Polscy projektanci stworzyli na zamówienie Disneya interaktywną instalację zainspirowaną kultową postacią Myszki Miki. To Mikifon!
rozwiń zwiń