Zobacz filmy, które kandydują do polskich nagród Orły

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 14:30
- To był świetny rok dla polskiego kina. Filmów, które kandydują tym razem do Polskich Nagród Filmowych Orły jest aż 53 - mówi Iza Wójcik z Polskiej Akademii Filmowej.
Audio
  • Iza Wójcik opowiada o pokazie filmów kandydujących do nagrody Orły (Stacja kultura/Czwórka)
Do Orłów został nominowany m.in. film Moje córki krowy. Na zdjęciu kadr z filmu, w którym grają m.in.  Gabriela Muskała i Agata Kulesza
Do Orłów został nominowany m.in. film "Moje córki krowy". Na zdjęciu kadr z filmu, w którym grają m.in. Gabriela Muskała i Agata Kulesza Foto: mat. promocyjne

Orły zostaną przyznane 7 marca tego roku. - Wśród kandydatów do nagród są pokazywane i nagradzane na festiwalach dokumenty, są też filmy nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem albo takie, które jadą do Sundance - wymienia Iza Wójcik.

W "Stacji kultura" zapraszamy Was na specjalny pokaz filmów kandydujących do Orłów. Poza obejrzeniem najlepszych polskich obrazów z 2015 roku, będzie też szansa spotkania się z ich twórcami. Iza Wójcik zdradza w rozmowie z Katarzyną Dydo wszystkie szczegóły dotyczące pokazu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Iza Wójcik (Polska Akademia Filmowa)  

Data emisji: 19.01.2016

Godzina emisji: 10.00

fbi/kd

Czytaj także

Złote Glany dla Więckiewicza. Ruszyło Forum Kina Cinergia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:20
Mika Kaurismaki, Wojciech Marczewski, Robert Więckiewicz i Jerzy Zieliński to pierwsi laureaci tegorocznej edycji 20. Forum Kina Europejskiego Cinergia, docenieni za niezależność i przeciwstawianie się trendom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Żukowska, czyli Marianna w filmie "Słaba płeć?"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 15:55
W kinach króluje właśnie komedia "Słaba płeć?" z plejadą polskich aktorów. W filmie można zobaczyć m.in. Marietę Żukowską, która gra najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W kinach "Moje córki krowy", "Joy" i "Creed: Narodziny legendy"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 16:20
Na ekrany w tym tygodniu wchodzą polski komediodramat "Moje córki krowy" i dwie amerykańskie produkcje, "Joy" i "Creed: Narodziny legendy".
rozwiń zwiń