Facecje. "Dowód, że warto być humanistą"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 17:50
- Skończyłem międzywydziałowe studia humanistyczne. Wiedza z różnych dziedzin i różnych kategorii przekłada się na to, co mówią bohaterowie naszego fanpage'a i jak są odbierani - mówi Maciej Kaczyński z Facecji.
Audio
  • Fanpage Facecje i jego wpływ na miejsce humanistów we współczesnym świecie. Czy takie wykształcenie pozwoli odnieść sukces? (Stacja Kultura/Czwórka)
Popularny fanpage Facecje przeniesiony na karty książki. Historia jest tu nauczycielem życia, a wielkie postaci historyczne i literackie w fikcyjnych dialogach próbują odpowiedzieć na pytanie: jak żyć?
Popularny fanpage Facecje przeniesiony na karty książki. Historia jest tu nauczycielem życia, a wielkie postaci historyczne i literackie w fikcyjnych dialogach próbują odpowiedzieć na pytanie: "jak żyć?"Foto: mat. prywatne/Facebook

Bloger uczestniczył w spotkaniu "Humanista w świecie social mediów", które odbyło się na Uniwersytecie Warszawskim. Zorganizowało go Studenckie Koło Krytyki Medialnej UW  po to, by pokazać studentom, że humanista to osoba, której zawodowe osiągnięcia ogranicza tylko wyobraźnia. W audycji tłumaczymy, co wspólnego mają fraszki z Twitterem i sprawdzamy, w jakich zawodach przyszłości humaniści mają szansę odnieść sukces. 

***

Przygtowała: Mateusz Patyk

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 10.40

Materiał wyemitowany w audycji  "Stacja Kultura".

kul/ei

Czytaj także

Księżniczka po przejściach. Gwiezdne wojny Carrie Fisher

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 11:40
Jej fryzura i złote bikini stały się równie kultowe, co świetlny miecz, ale rola księżniczki Lei w "Gwiezdnych wojnach" dla Carrie Fisher oznaczała zupełnie inną, prywatną wojnę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Puzyńska i dobrze nakręcone kryminały

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:21
- W roli aspiranta Daniela Podgórskiego widzę Leszka Lichotę, jeśli zaś chodzi o Klementynę Kopp to nie wiem, która polska aktorka mogłaby zagrać w ekranizacji mojej sagi o policjantach z Lipowa - mówi autorka kryminałów, Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń