Katarzyna Puzyńska i dobrze nakręcone kryminały

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:21
- W roli aspiranta Daniela Podgórskiego widzę Leszka Lichotę, jeśli zaś chodzi o Klementynę Kopp to nie wiem, która polska aktorka mogłaby zagrać w ekranizacji mojej sagi o policjantach z Lipowa - mówi autorka kryminałów, Katarzyna Puzyńska.
Audio
  • Katarzyna Puzyńska - autorka m. in. "Motylka" opowiada o kryminalnej sadze i policjantach z Lipowa (Stacja Kultura/Czwórka)
Katarzyna Puzyńska - z wykształcenia psycholog, z zamiłowania - pisarka i specjalistka od kryminałów
Katarzyna Puzyńska - z wykształcenia psycholog, z zamiłowania - pisarka i specjalistka od kryminałówFoto: Justyna Jaworska

Czytaj także
hobbit 1200.jpg
Hobbit z Wilamowic. Czy na pewno go zrozumiesz?

Akcja książek nieprzypadkowo dzieje się we wsi położonej niedaleko Brodnicy. Właśnie tam autorka spędzała wakacje. - Choć piszę historie dość krwawe, wszystkie powstają z tęsknoty za Lipowem, które kojarzy mi się z idyllicznym dzieciństwem - opowiada.

Pierwszym książkowym objawieniem była dla pisarki Agatha Christie. Jej kryminały Katarzyna Puzyńska znalazła w biblioteczce u babci - prokuratora. Nam zdradza, która z jej bohaterek mogłaby być alter-ego autorki i co ciekawego wydarzy się w Lipowie w kolejnych częściach sagi.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Katarzyna Puzyńska (autorka kryminałów)

Data emisji: 23.02.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda: zbrodnia to rzecz demokratyczna

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 11:00
– Przestępstwo łączy wszystkie generacje i narody. Dotyczy nas wszystkich, niezależnie od statusu materialnego – mówiła autorka bestsellerowych kryminałów.
rozwiń zwiń