Polak na dużym ekranie. Co o nas wie Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 14:40
- Kiedy pracowałam nad "Wrogami" z reżyserem Paulem Mazurskym, podpowiadałam mu, jaka powinna być moja bohaterka, a Anjelica Huston i Ron Silver uczyli się ode mnie słowiańskiego akcentu - opowiada Małgorzata Zajączkowska.
Audio
  • Wizerunek Polaka w Hollywood - nieudacznik, macho a może supergwiazda? (Stacja Kultura/Czwórka)
Małgorzata Zajączkowska (na zdjęciu po lewej stronie) po debiucie w filmie Wrogowie wystąpiła m.in. u Woodyego Allena w Strzałach na Broadwayu
Małgorzata Zajączkowska (na zdjęciu po lewej stronie) po debiucie w filmie "Wrogowie" wystąpiła m.in. u Woody'ego Allena w "Strzałach na Broadwayu" Foto: TVP/PAP

W ten sposób w 1989 roku polska aktorka zadebiutowała w Hollywood, ale "Wrogowie" niestety nie doczekali się polskiej premiery. - Wszyscy w Stanach bardzo dziwili się, że ten film był pokazywany na całym świecie, tylko nie u nas. Szkoda, bo zagrałam w nim ciekawą rolę, która nie ma nic wspólnego ze stereotypowym wizerunkiem Polaka w amerykańskim kinie - opowiada gość Czwórki.

Jaki jest ten wizerunek i co na niego wpływa - rozmawialiśmy o tym z Małgorzatą Zajączkowską i Anną Serdiukow. W audycji zdradzamy też, która polska aktorka uczyła języka polskiego Meryl Streep i czym zaowocowały te lekcje.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Martyna Ogonek

Goście: Małgorzata Zajączkowska (aktorka), Anna Serdiukow (dziennikarka)

Data emisji: 2.05.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/ei

Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Planeta singli". Komedia romantyczna jako pole bitwy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 13:00
- Reżyser Mitja Okorn jest absolutnym zabijaką. Zarzyna siebie i innych w imię rzeczy, w które wierzy. Dzięki temu widz nie musi się męczyć na filmie, który ma być dla niego rozrywką - mówi Michał Chaciński, współtwórca "Planety singli".
rozwiń zwiń