X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa Teatry. Spektakle radia i telewizji ze sławami w głównych rolach

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:54
W Sopocie trwa szesnasta edycja Dwóch Teatrów. Do festiwalowego konkursu stanęli najlepsi reżyserzy, aktorzy i ich wspaniałe spektakle.
Audio
  • Piotr Fronczewski i Sławomir Orzechowski opowiadają o spektaklach prezentowanych na festiwalu Dwa Teatry (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr Fronczewski w radiowym studiu
Piotr Fronczewski w radiowym studiuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W Spocie prezentowane są słuchowiska i spektakle telewizyjne, odbywają się warsztaty oraz koncerty, nie brakuje spotkań z gwiazdami. Uczestnicy festiwalu mieli już okazję zobaczyć sztukę "Ja, Feuerbach" Tankreda Dorsta w reżyserii Piotra Fronczewskiego. Wersja telewizyjna tego przedstawienia została przeniesiona z Teatru Ateneum w Warszawie, ale wszystko zaczęło się od Polskiego Radia. - Janusz Kukuła 5 lat temu zadzwonił do mnie z propozycja zrobienia tej sztuki.
Zastrzygłem uszami, bo to jest rodzaj takiej kultowej sztuki teatralnej. Zgodziłem się, minęło potem 2-3 lata i wróciłem do tego w teatrze, a później przyszła kolej na spektakl telewizyjny - opowiada Piotr Fronczewski.

Podczas konkursu festiwalu Dwa Teatry niektórych aktorów możemy zobaczyć nawet w dwóch sztukach. Sławomir Orzechowski występuje w "Damach i huzarach" Aleksandra Fredry w reżyserii Krystyny Jandy oraz przedstawieniu "Ludzie i anioły" Wiktora Szenderowicza w reżyserii Wojciecha Adamczyka. W Czwórce zdradza, że i jego, po wielu latach grania dopada trema. 

<<<Festiwal Dwa Teatry trwa do 25 maja. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybitni aktorzy laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:03
Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Domagała: od zawsze chciałem być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 11:11
- Nie pamiętam momentu w życiu, w którym bym nie chciał aktorstwa. Wychowałem się na filmach, one towarzyszyły mi właściwie przez cały czas - opowiadał w Czwórce Paweł Domagała, aktor i wokalista.
rozwiń zwiń