Media społecznościowe - fenomen i przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 13:49
- Zakładając profil na jakimkolwiek serwisie społecznościowym musimy wiedzieć, po co to robimy i liczyć się ze wszelkimi tego konsekwencjami - mówi Tomasz Reich autor książki "Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych".
Audio
  • Tomasz Reich, autor książki "Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych" opowiada o zasadach działających w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)
Media społecznościowe - fenomen i przekleństwo
Foto: Pixabay.com/Public Domain

Media społecznościowe zadomowiły się u nas na dobre. Wiele osób dostrzega ich komunikacyjny, promocyjny i sprzedażowy potencjał, ale są i tacy, którzy nie wiedzą zagrożeń z nimi związanych.

- Z mediów społecznościowych trzeba korzystać w sposób świadomy i przemyślany - mówi Tomasz Reich. - Zalecam umiar i rozwagę - dodaje.

Rozmówca Iwony Wyciechowskiej zwraca uwagę na takie aspekty społecznościówek, jak: rosnący w siłę hejt i sposoby walki z nim, netykietę i różnice w niej obecne w różnych kręgach kulturowych, bo jak zauważa, w tej strefie wciąż nie doszło do uniwersalizacji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Iwona Wyciechowska

Gość: Tomasz Reich (autor książki "Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych")

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 10.40

pj/kul

Czytaj także

Nieprzejednany i przyjazny Iran w podróży Supergana

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:56
Łukasz Supergan zdecydował się na pierwsze w historii piesze przejście irańskiego łańcucha gór Zagros. Gdy ukończył wędrówkę czuł jedynie ulgę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
rozwiń zwiń