Film za dychę. Do kin powraca "Kultura dostępna"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 16:40
Znów będziemy mogli oglądać polskie filmy nie tracąc fortuny. - W ramach programu "Kultura dostępna w kinach" w każdy czwartek o 18.00 wyświetlane są filmy za 10 złotych - opowiada Sylwia Burska z Narodowego Centrum Kultury.
Audio
  • Aleksandra Stańczuk i Sylwia Burska z Narodowego Centrum Kultury opowiadają o programie "Kultura dostępna w kinach" (Stacja Kultura/Czwórka)
W tej odsłonie Kultury dostępnej w kinach zobaczymy m.in. popularne komedie romantyczne oraz filmy z udziałem Piotra Stramowskiego
W tej odsłonie "Kultury dostępnej w kinach" zobaczymy m.in. popularne komedie romantyczne oraz filmy z udziałem Piotra Stramowskiego Foto: Glow Images/East News

Jak dotąd z programu skorzystało prawie 60 tysięcy osób, w tym osoby starsze. - Wybraliśmy polskie tytuły, także z myślą o seniorach, którzy miewają problemy z szybkim czytaniem napisów na ekranie oraz boją się multipleksowej rzeczywistości. Dzięki naszej inicjatywie na film "Bogowie" przyszli ludzie, którzy ostatni raz w kinie byli dwadzieścia lat temu - mówi Aleksandra Stańczuk.

Goście audycji opowiadają o programie jesiennych projekcji i tłumaczą, w których kinach się odbędą. Mówią także o tym, gdzie jeszcze realizowany jest program "Kultura dostępna".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Goście: Aleksandra Stańczuk, Sylwia Burska (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 5.09.2016

Godzina emisji: 11.15

kul/kd

Czytaj także

Uczta filmowa. Wykwintne kolacje w historii kina

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 17:00
- Wprowadzenie sceny jedzenia w filmie jest mniej związane z samą konsumpcją czy wykwintnym menu, a bardziej z rozwojem akcji i relacji między bohaterami - tłumaczy krytyk filmowy Michał Burszta i opowiada o najsłynniejszych ucztach w historii kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strach się bać. W Lublinie rusza festiwal horrorów

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 13:40
- Horror to z całą pewnością nie sztampa. To jeden z najstarszych gatunków filmowych - zapewnia Monika Stolat, dyrektorka Splat!FilmFest.
rozwiń zwiń