Strach się bać. W Lublinie rusza festiwal horrorów

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 13:40
- Horror to z całą pewnością nie sztampa. To jeden z najstarszych gatunków filmowych - zapewnia Monika Stolat, dyrektorka Splat!FilmFest.
Audio
  • Co warto zobaczyć na festiwalu filmów grozy Splat!FilmFest? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Unsplash

Dzisiaj horror to worek, w którym znajdziemy mnóstwo innych podgatunków takich jak mroczne thrillery, dramaty, krwawe komedie czy found footage, i to właśnie to bogactwo pragną zaprezentować organizatorzy festiwalu filmów grozy Splat!FilmFest.

- Strach i przemoc, to dwa słowa, które charakteryzują cały program wydarzenia - podkreślają organizatorzy Splat!FilmFest, który pomiędzy 12 a 18 września będzie gościł w lubelskim Centrum Kultury. Oprócz seansów w programie także wykłady i spotkania autorskie, na których będzie można poznać tajniki tworzenia horrorów i zapytać twórców "po co się takie filmy robi i kto je ogląda".

Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Gość: Monika Stolat

Data emisji: 5.09.2016

Godzina emisji: 10.07

jsz/pj


Czytaj także

Uczta filmowa. Wykwintne kolacje w historii kina

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 17:00
- Wprowadzenie sceny jedzenia w filmie jest mniej związane z samą konsumpcją czy wykwintnym menu, a bardziej z rozwojem akcji i relacji między bohaterami - tłumaczy krytyk filmowy Michał Burszta i opowiada o najsłynniejszych ucztach w historii kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator kamery. Jakub Tytus o kulisach zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 16:20
Jest absolwentem łódzkiej Filmówki, pracował z Patrykiem Vegą przy "Pitbullu", w szufladzie ma kilka pomysłów na własny film. - Moim największym przyjacielem w tym fachu jest kamera. Jesteśmy w stałym kontakcie, mogę na niej polegać i wiem, na co ją stać - opowiada Jakub Tytus.
rozwiń zwiń