Nowa książka o Kukuczce. "W górach był jak czołg"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 13:23
- Jerzy Kukuczka to był heros. Rozsławił Polskę w szarych latach 80. Pracował w katowickiej fabryce jako monter, później jednak stał się osobą, o której mówił cały świat - wspominają Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy książki "Kukuczka - opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście".
Audio
  • Jak wyglądały lata 80. w górach? Poznajemy historię Jerzego Kukuczki (Stacja Kultura/Czwórka)
Wysoko w górach w organizmie zachodzą procesy, o których nie zdajemy sobie sprawy
Wysoko w górach w organizmie zachodzą procesy, o których nie zdajemy sobie sprawyFoto: pixabay/Ulli

- To niezwykle wciągająca opowieść o wybitnym polskim himalaiście i wspinaczu, który jako drugi w historii zdobył koronę Himalajów i Karakorum - dopowiada Karol Pawłowicki.  

Na stronach tej swoistej biografii nie ma może technicznych określeń wspinaczkowych, ale za to historia Jerzego Kukuczki opowiedziana jest bezpośrednio, "jak dobremu przyjacielowi". A jaki był przepis Jerzego Kukuczki na to, co na siebie w góry założyć? Albo jakie zagrożenia czekają na wspinaczy na wysokości? O tym, między innymi, rozmawiamy z naszymi gośćmi.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Gość: Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 10.07

jsz/pj

 

Czytaj także

Nieprzejednany i przyjazny Iran w podróży Supergana

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:56
Łukasz Supergan zdecydował się na pierwsze w historii piesze przejście irańskiego łańcucha gór Zagros. Gdy ukończył wędrówkę czuł jedynie ulgę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Środa i Kędzierska - żeby sobie dobrze poczytać

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 13:28
- "Las nie uprzedza" autorstwa Krzysztofa Środy wywołał we mnie ogromną ekscytację, pewnego rodzaju podniecenie - mówi Kasia Oklińska. - Autor tej książki jest filozofem, ale też pisarzem i podróżnikiem, choć do tego ostatniego określenia się nie przyznaje - dodaje.
rozwiń zwiń