X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kres cywilizacji, kosmita i dojrzewająca dziewczyna

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 14:27
- Space opera to konwencja literacka, w której można wprowadzić wszystko, od życia na ziemi po perypetie obcych w kosmosie - zdradza Monika Błądek, której powieść "Gloria" właśnie ukazuje się w księgarniach.
Audio
  • Monika Błądek, pisarka w konwencji space opera, opowiada o nowej powieści (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/icheinfach

Z jednej strony to historia dojrzewania dziewczyny we wrogiej atmosferze zdewastowanej Europy, z drugiej natomiast to powieść sensacyjna rodem z "Mad Maxa", otwierająca przed czytelnikami pejzaż postapokaliptycznego świata. W takiej to właśnie atmosferze bohaterowie, przedstawiciele różnych narodowości i kosmita, zasilają szeregi Sprawiedliwych próbując odkryć tajemnice pogrzebane w ruinach cywilizacji.

- To jest dystopia, czyli pesymistyczna wizja naszej przyszłości, obecnie niestety całkiem prawdopodobna - podkreśla autorka "Glorii", z którą rozmawiamy także o tym, jak zareagowalibyśmy, gdyby naprawdę doszło do skomplikowanej geopolitycznie sytuacji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Gość: Monika Błądek

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 11.14

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wstań i idź" - rasowe fantasy Kołodziejczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:35
W księgarniach jest już książka "Wstań i idź" - zbiór opowiadań fantasy, które Tomasz Kołodziejczak pisał przez ostatnich 30 lat. Okładkę przygotował Przemysław Truściński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orient splatający się z Zachodem w "Królach Dary"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:55
- Historia opisana w "Królach Dary" jest w dużej części oparta na klasycznej opowieści o założeniu dynastii Han w 206 roku p.n.e., którą chciałem przekształcić, by mogli się do niej odnieść czytelnicy należący do innych kręgów kulturowych - opowiada pisarz Ken Liu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mroczna strona internetu w technothrillerze "Nerve"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 15:52
W księgarniach pojawiła się właśnie nowa książka Jeanne Ryan, w której tajemne siły technologii manipulują bohaterami. Jednocześnie w kinach możemy obejrzeć, oparty na prozie autorki, film o tym samym tytule.
rozwiń zwiń