Teatr fizyczny. W poszukiwaniu własnej ekspresji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:15
- W teatrze fizycznym nie liczy się wysportowane ciało, tylko świadomość istnienia ciała. To rodzaj eksperymentu, ale też dobrej zabawy - wyjaśnia reżyser Dawid Żakowski.
Audio
  • Teatr fizyczny - na czym polega ta forma artystycznego wyrazu? (Stacja Kultura/Czwórka)
SOLODUO TF czyli Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego potrwa do 29 października. Pokazy odbywają się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUBLAB - na praskim Kamionku - poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej
SOLO/DUO TF czyli Przegląd Nowych Form Teatru Fizycznego potrwa do 29 października. Pokazy odbywają się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB - na praskim Kamionku - poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnejFoto: Pixabay/kikatani/dom. publiczna

Teatr fizyczny wywodzi się od Jerzego Grotowskiego i idei teatru zbuntowanego. I choć na pierwszy rzut oka widz może tego nie zauważyć - różni się od teatru tańca. - W teatrze fizycznym wychodzimy od mozolnego treningu i szukamy odpowiedzi na pytania "kim jestem, jaka jest moja tożsamość, czego poszukuję w świecie?" - mówi Dawid Żakowski. 

Dawid Żakowski W teatrze fizycznym wychodzimy od mozolnego treningu i szukamy odpowiedzi na pytania "kim jestem, jaka jest moja tożsamość, czego poszukuję w świecie?"

W "Stacji Kultura" gość Czwórki opowiada także o Przeglądzie Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu festiwal spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, performance i media. W programie znajdziemy m.in. menoperformance "Orfeo'70", który formalnie przypomina film, a fabularnie jest opowieścią o poszukiwaniu siebie. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Dawid Żakowski (reżyser, współorganizator Przeglądu Nowych Form Teatru Fizycznego)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 10.05

kul/jsz

Czytaj także

"Obustronni Ludzie": kabaret jest dla nas radością

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:56
- To, co robimy to podstawowy element naszego życia – mówili w Czwórce członkowie ekipy "Obustronni Ludzie", grupy teatralno-kabaretowej, która działa już ponad trzy lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słoneczna linia". Karolina Gruszka i Borys Szyc na terapii małżeńskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:00
- Na tym spektaklu odnajdą siebie i kobiety, i mężczyźni. Jesteśmy z Karoliną jak lustro, w którym każda para może się przejrzeć i znaleźć podobieństwa - mówi Borys Szyc o "Słonecznej linii".
rozwiń zwiń