"Słoneczna linia". Karolina Gruszka i Borys Szyc na terapii małżeńskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:00
- Na tym spektaklu odnajdą siebie i kobiety, i mężczyźni. Jesteśmy z Karoliną jak lustro, w którym każda para może się przejrzeć i znaleźć podobieństwa - mówi Borys Szyc o "Słonecznej linii".
Audio
  • "Słoneczna linia" - Wyrypajew, Szyc i Gruszka o relacjach damsko męskich (Stacja Kultura/Czwórka)
Premiera sztuki Słoneczna linia odbędzie się w Teatrze Polonia w Warszawie - 14 października 2016 roku
Premiera sztuki "Słoneczna linia" odbędzie się w Teatrze Polonia w Warszawie - 14 października 2016 rokuFoto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

To najnowsza sztuka znanego rosyjskiego dramaturga Iwana Wyrypajewa. - Ten spektakl odwołuje się do tradycji teatru. Do Stanisławskiego i tego, czego nauczyłem się od moich nauczycieli. To nie tylko opowieść o relacjach, ale także o samej formie - wyjaśnia autor i reżyser "Słonecznej linii". Karolina Gruszka opowiada zaś o tym, dlaczego podążając "drogą przez piekło" można dojść do raju.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 12.10.2016

Godzina emisji: 10.40

kul/jsz

Czytaj także

Oko na ucho. Gdy niewidzący widzi teatr

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 16:43
- Zawsze zastanawiało nas to, jak zrobić żeby niewidzący i niedowidzący mogli zobaczyć teatr i przeżyć to, co my przeżywamy - mówi Michał Sławecki o początkach projektu "Oko na ucho".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje i ruch. Taniec współczesny opuszcza niszę?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:38
Ruszyła kolejna, piętnasta już edycja festiwalu Ciało/Umysł, który od ponad 20 lat nie tylko wspiera śmiałe propozycje artystyczne, ale także prezentuje zupełnie nowe trendy w choreografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obustronni Ludzie": kabaret jest dla nas radością

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:56
- To, co robimy to podstawowy element naszego życia – mówili w Czwórce członkowie ekipy "Obustronni Ludzie", grupy teatralno-kabaretowej, która działa już ponad trzy lata.
rozwiń zwiń