"Obustronni Ludzie": kabaret jest dla nas radością

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:56
- To, co robimy to podstawowy element naszego życia – mówili w Czwórce członkowie ekipy "Obustronni Ludzie", grupy teatralno-kabaretowej, która działa już ponad trzy lata.
Audio
  • Mateusz Grydlik i Wojciech Wachuda opowiadają o działalności grupy kabaretowej "Obustronni Ludzie" (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Mateusz Drydlik, Wojciech Wachuda w grupy Obustronni Ludzie, a także Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler w studiu Czwórki
Mateusz Drydlik, Wojciech Wachuda w grupy "Obustronni Ludzie", a także Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Ekipa "Obustronnych ludzi" pierwotnie tworzyła skecze na zamówienie Akademii Rozrywki Radiowej Trójki, a ich pierwszy spektakl nosił tytuł "Karol i Helena". Dziś siedmioosobowa grupa znana jest z niezwykłego poczucia humoru, a ich sceny są "z życia wzięte". Jak sami przyznają, lubią bawić się słowem. - Jesteśmy zawodowymi aktorami, dlatego to robimy. Pokazujemy, co słowa z nami robią, jak ewoluują, jak zmienia się język i jaki ma wpływ na nasze życie - mówili "Obustronni Ludzie" w Czwórce.

W rozmowie z Ulą Kaczyńską i Katarzyną Cygler zdradzili także, czy w Polsce da się żyć z tworzenia kabaretów i opowiadali o swoich doświadczeniach na teatralnych scenach i przed kamerami. A gdzie będzie można posłuchać kaberetu "Obustronni Ludzie" na żywo w najbliższych dniach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Mateusz Grydlik, Wojciech Wachuda (aktorzy, współtwórcy grupy "Obustronni Ludzie")

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 13.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kwaśny: żeby dobrze grać, trzeba zaistnieć w swojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 11:40
- Każdy młody artysta powinien być uparty w dążeniu do celu, jeśli to, co robi jest jego prawdziwą pasją - przekonuje aktor Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Bez Klepki: improwizacja opiera się na zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:20
- Podstawą pracy nad improwizacją jest zgoda na drugiego człowieka. Zgoda na propozycję, którą od niego słyszymy. Tylko to jest w stanie ruszyć całą akcję do przodu - wyjaśnia Piotr Barański z Teatru Bez Klepki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, by sztuka była jeszcze bardziej sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:09
Duet Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek dają kolejne życie dziełom sztuki i aranżują przestrzenie ekspozycyjne w instytucjach kultury.
rozwiń zwiń