"Dziewczyny" bestseller inspirowany sektą Mansona

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:24
Powieść Emmy Cline była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w USA. Szybko stała się bestsellerem, a wydawcy niemal bili się o ten tytuł.
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o debiucie literackim Emmy Cline "Dziewczyny" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Dziewczyny
Fragment okładki książki "Dziewczyny"Foto: mat.pras.

Sama Emma Cline jest bardzo ciekawą postacią. Karierę zawodową zaczynała od aktorstwa, potem zrobiła licencję pilota, następnie ukończyła studia kreatywnego pisania. Pracowała jako "szperaczka książęk", osoba, która rekomenduje publikacje wydawcy. Wtedy sama postanowiła zostać pisarką.

- Bezpośrednią inspiracją dla autorki była historia "Rodziny" Charlesa Mansona, sekty, którą on założył - mówi Kinga Michalska. - Jednak ta historia to tylko kanwa, na której autorka oparła opowieść o dojrzewaniu, wchodzeniu w dorosłość nastolatki Ivy, która zafascynowana grupą młodych dziewczyn spotkanych w parku chce być taka jak one, prowadzić kolorowe, hipisowskie życie - opowiada. 

Jakie są dalsze losy czternastolatki i jak wiele w "Dziewczynach" opowieści o sekcie dowiesz się ze "Stacji Kultura". Kinga Michalska zdradza też szczegóły "bitwy" o wydanie tego debiutu, do którego ekranizacji prawa sprzedały się błyskawicznie.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzą: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 25.10.2016

Godzina emisji: 11.35

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O istocie talentu w powieści "Wyjątkowi"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:37
- Jej autorka, Meg Wolitzer, specjalizuje się w literaturze obyczajowej. Opowiada o uniwersalnych problemach, które dotykają nas wszystkich - mówi Czwórce Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Totalitaryzm według pszczół

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 14:15
"Rój", debiutancka powieść brytyjskiej pisarki Laline Paull, wymyka się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Co o niej sądzi Czwórkowa znawczyni literatury, Kinga Michalska?
rozwiń zwiń