Kungs: kocham Lanę Del Rey, inspiruje mnie Major Lazer

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 15:40
Ma 19 lat, pochodzi z Francji i podbija klubowe parkiety na świecie. - Dwa lata temu odkryłem program do robienia muzyki i zacząłem eksperymenty z Bobem Marleyem i Laną Del Rey, z piosenkami, które kocham - opowiada Valentin Brunel, czyli Kungs.
Audio
  • Kungs o debiutanckiej płycie, coverach i samplach oraz o występie na Dworcu Centralnym w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Kungs i Justyna Tylczyńska rozmawiają o debiutanckiej płycie artysty
Kungs i Justyna Tylczyńska rozmawiają o debiutanckiej płycie artystyFoto: Czwórka

Czytaj także
natalia nykiel 1200.JPG
Natalia Nykiel: tym razem zaskoczę abstrakcją

Teraz artysta promuje debiutancki album "Layers". Z tej okazji przyjechał do Polski, wystąpił na warszawskim Dworcu Centralnym, był gwiazdą muzycznego talen-show, zagrał w jedym ze stołecznych klubów i zakochał się w Polskiej publiczności. - Na dworcu ludzie tańczyli i śpiewali, żywiołowo reagowali na moją muzykę. W każdym miejscu, w którym wystąpiłem, spotkałem się ze wspaniałym przyjęciem. 

DJ i producent opowiada także, dlaczego do swoich remiksów poszukuje coverów, jak i gdzie pracował nad debiutanckim materiałem i zdradza, jakie pokusy w branży czyhają na młodego muzyka.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Valentin Brunel (Kungs)

Data emisji: 23.11.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/mk


 


Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedpremierowy odsłuch nowego krążka Justice

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:01
Premiera trzeciego albumu Justice zatytułowanego "Woman" już 18 listopada. Tymczasem, jako jedyni w Polsce przed premierą, wyłonieni na drodze konkursu słuchacze Czwórki mieli okazję posłuchać płyty.
rozwiń zwiń